R5 2600 GTX 1660 Ti darboğaz

Şu videoyu incelemenizde fayda var. Recep Baltaş diye birisi var, bir inceleme yapmış.
Genellikle üyeler "2600 RTX 2080'i bile besler" lafını bu video dan yola çıkarak söylüyorlar halbuki video da 2K da test yapılıyor ve üstüne işlemciye OC yapılıyor buna rağmen GPU kullanımı oyunlarda dalgalı yani 2K ya rağmen darboğaz söz konusu.

Akşam akşam yoldayım hatalı yazım olabiliyor ama sonuçta dediğim anlaşılıyor değil mi boş yapmanın anlamı var mı?. 2600 ve 1660Ti darboğaz diyen biri zaten sistem kurmaktan zerre anlamıyordur. Neyse bol darboğazlar dilerim umarım sorunun çözülmez böyle temennilere layıksın.
Nerede bu darboğazı söylesem herkes sövercesine laf atıyor. Kim ne derse desin bu sorunu yaşıyorum. Siz besler diyince drop gitmiyor ne yazık ki. Yok mu bunun çözümü ?
file:///C:/Users/Gaming%20Pc/Videos/Radeon%20ReLive/2019.12.10-20.07.mp4
Anlamadım ?
Benim yolladığım videodaki bir yorumda fps düşmelerinden bahsedilmiş. Birisi motion blur kapalı olmalı yoksa fps dropları olur demiş.

Videoyu hazırlayan ise şöyle demiş.

It happens to me in the fortnite, but in other games it doesn't happen to me

Yani oyunla ilgili de bir sorun olma ihtimali var. Video biraz eski tarihli olsa bile.
Ben de öyle düşünüyorum çünkü Fortnite gerçekten çok drop atıyor ama diğer oyunlarda da drop oluyor. Sorunun bir kısmı oyunla alakalı olabilir haklı olabilirsiniz.

Son düzenleme:
Nerede bu darboğazı söylesem herkes sövercesine laf atıyor. Kim ne derse desin bu sorunu yaşıyorum. Siz besler diyince drop gitmiyor ne yazık ki. Yok mu bunun çözümü ?

Anlamadım ?

Ben de öyle düşünüyorum çünkü Fortnite gerçekten çok drop atıyor ama diğer oyunlarda da drop oluyor. Sorunun bir kısmı oyunla alakalı olabilir haklı olabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Genel olarak değerler bu şekilde aşırı nadir olarak %65-70 oluyor. Ama 0 drop. SMT kapalı, stok, 16gb ram, 720p.

Burada laf atan herkese söylüyorum. Bakın be bu sorunu yaşıyorum. Evde bu sistem kurulu ve darboğaz yapıyor. Yok darboğaz olamaz diyerek sorun çözülmüyor. İşlemcide sorun olamaz derseniz "Normalde darboğaz olmaz ama sizde .... sorunu olabilir." tarzı şeyler yazabilirsiniz.

Ben bu işlemciyi alırken 2080 besler diyenleri okudum, testleri izledim ve buna güvenerek aldım zaten. Bir daha aynı şeyleri yazmanıza gerek yok.

Bu şekilde konuşmaya devam edecekseniz konuyu terk edebilirsiniz. Oyunları 2K oynamıyorum o yüzden o incelemenin benim için çok bir önemi yok.

RTX 2080, 2K için nokta atış bir GPU'dur. 1080P oyuncusu zaten bu GPU'yu tercih etmez. Ryzen 5 2600 ve GTX 1660 Ti mükemmel bir 1080P kombinidir. BIOS sürümünüzü güncelleyiniz, güncelse sürüm düşürünüz. RAM'leri 1x8 - 1x8 olarak ayrı ayrı deneyip, drop olup olmadığını kontrol ediniz. Windows ve yazılım kaynaklı bir problem olmadığından emin olunuz. Nvidia'nın GTX 1660 Ti için olan en güncel sürümünü indirip, temiz kurulum seçeneğiyle kurulum yapınız. AMD'nin sitesinden, B450 chipset driver indiriniz. Intel işlemci sahibi arkadaşınızın PSU'sunu ödünç alıp PSU problemi olup olmadığını teyit ediniz. Bilgi sahibi olmadığınız alanlarda yorum yapmayınız. GTX 1660 Ti değil, sizi bile besleyecek bir işlemciyi ve markayı kötülemeyiniz. Problemin kaynağını bulunuz.

@55superx Bende 9400F ve 1660 Ti var Epic ayarlarda 115-120 FPS alıyorum. Sizde neden drop oluyor anlamayadım, darboğaz da olmaması lazım, arkada işlemciyi kullanan herhangi bir uygulama var mı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı