R5 2600 İçin termal macun gerekli mi?

Keenact

Hectopat
Daha fazla  
R5 2600 işlemciye sahibim sistemimi toplayalı 1 seneyi geçiyor, termal macun yenilemesi yapmadım. İşlemcim BIOS'da 35-40 boşta 40-42 oyunlarda ise 50-55 dereceler arasında gidiyor.

Sıcaklık sorunu gördüğünüz gibi yaşamıyorum. Fakat yine de termal macunu yenilemeli miyim?

Not kasam: Corsair Spec Alpha.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amd ryzen 5 2600 stok fan soğutucusunun kendi macununu kullanıyorum şu an. Onun kalitesi hakkında bilginiz var mı?
22.01.2020 tarihinde yani (dün) Stock fanlı ve R 5 2600 sistemimi topladım. Ekran kartı alamadığım için Hd4650 (yedek) ekran kartı ile sistemi çalıştırdım. Pinnacle Studio 20 programı ile 30 dakikalık 1080p görüntüyü renderledim. Maxmimum 58 dereceye çıktı. Gayet güzel sorunsuz yaptı. Render işi bittikten sonra 29/32 derece arasında boşta duruyor. Yani stock fan o kadarda kötü değil bence şimdilik.

Aynı işlemciyi kullanıyorum ve değerlerinin gayet iyi olduğunu söyleyebilirim. Termal macun yenilemesine ihtiyacın yok, en azından yakın zamanlarda. Tabii bu değerler işlemciyi kaç GHz'de kullandığına göre de değişir. İşlemciye BIOS'dan overclock yaptın mı ve BIOS'da AMD Core Performance Boost açık mı?
Hayır kendisi otomatik belirliyor Ghz ini OC da yapmadım Bu arada Stock soğutucu kullanıyorum ve aldığımdan beri hiç termal macun değiştirmedim yani stock termal macun duruyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı