Termal macun yenilemek gerekli mi?

supprime

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar laptopun fan çıkışlarına elimi koyduğumda Turbo modda biile neredeyse 0 hava geldiğini fark ettim ve temizlemeye karar verdim için açtım temizlerken termal macunuda kontrol ettim en alt tabaka kuru üst tabaka ıslaktı elimle yaydım yenilemem gerekmi cihazı alalı 1 yıl kadar oldu.

Merhabalar laptopun fan çıkışlarına elimi koyduğumda Turbo modda biile neredeyse 0 hava geldiğini fark ettim ve temizlemeye karar verdim için açtım temizlerken termal macunuda kontrol ettim en alt tabaka kuru üst tabaka ıslaktı elimle yaydım yenilemem gerekmi cihazı alalı 1 yıl kadar oldu.
Cihazı sökmüşken yenilemek daha mantıklı olur, çünkü şimdi yapmasan bile yakın zamanda mutlaka macun gerekli olacaktır.

Ben her zaman için yenileme taraftarıyımdır PC nizin kısa da olsa hem ömrünü uzatır hem de performansı arttırır.

1 yılda termal macun yenilenmez. Intel, AMD gibi firmalar bile 1.5 yıl süre vermiş. Benim görüşüm 2 yılda bir değişimi. Ayrıca o yeri açtıysanız yeni termal macun sürmeniz gerek, aksi taktirde özelliği kayboluyor. Madem 0 hava geliyor şikayetçisiniz cihazın içini açtığınız için yüksek ihtimal garanti iptal oldu ve Arctic MX-4 alarak bu işi çözersiniz.

1 yılda termal macun yenilenmez. Intel, AMD gibi firmalar bile 1.5 yıl süre vermiş. Benim görüşüm 2 yılda bir değişimi. Ayrıca o yeri açtıysanız yeni termal macun sürmeniz gerek, aksi taktirde özelliği kayboluyor. Madem 0 hava geliyor şikayetçisiniz cihazın içini açtığınız için yüksek ihtimal garanti iptal oldu ve Arctic MX-4 alarak bu işi çözersiniz.

Monster cihazlarda kasa açılırsa garanti bozulmaz.

Madem açtınız o halde kaliteli bir termal macun ile yenileyin derim.

Cihazınızın Monster olduğu ile ilgili bir şey yazmamışsınız. Ayrıca o kısımı ben bilmiyorum sadece bildiğim laptop içini kendiniz açarsanız garantisinin bitmesi.

Evet yazmam gerekiyordu Monster cihaarin garanti kapsamında olması için içini açmak serbest ama bir şey kirmamalisin.

Yeni konular

Geri
Yukarı