R5 2600 ısınma sorunu

dikerweb

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Birkaç gün önce bir sistem topladım. Sistem şu şekilde.
* B450 S2H.
* AMD Ryzen 5 2600.
* Sapphire RX580 8 GB.
* SilverStone 600W.
*SanDisk SSD.
*8 GB RAM.
Sistemi hazırladım iki gündür ilk olarak Far Cry 5 ile ultra ayarlarda başladım oynamaya. Dün gece yaklaşık 4-5 saat falan oynamışımdır herhalde. Kapatınca sıcaklıklara bir bakayım dedim. Speccy uygulamasıyla baktım. Ekran kartı, anakart vs 40-50 derece vs gösterirken işlemci 90 - 100 derecelerde geziyordu. Çok şaşırdım ve canım sıkıldı doğrusu.
İşlemciyi tray almıştım ama stok fanıyla aldım üzerinde kendi termal macunu ile. Gördüğüm kadarıyla montajda sorun görünmüyor. Sizce nedendir bu 90-100 derece?
Ultra ayarlar falan mı sorun oldu ne oldu bilmiyorum. Ayrıca monitör henüz almadım TV ye bağlıyorum monitör gelene kadar. Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba. Birkaç gün önce bir sistem topladım. Sistem şu şekilde.
* B450 S2H.
* AMD Ryzen 5 2600.
* Sapphire RX580 8 GB.
* SilverStone 600W.
*SanDisk SSD.
*8 GB RAM.
Sistemi hazırladım iki gündür ilk olarak Far Cry 5 ile Ultra ayarlarda başladım oynamaya. Dün gece yaklaşık 4-5 saat falan oynamışımdır herhalde. Kapatınca sıcaklıklara bir bakayım dedim. Speccy uygulamasıyla baktım. Ekran kartı, anakart vs 40-50 derece vs gösterirken işlemci 90 - 100 derecelerde geziyordu. Çok şaşırdım ve canım sıkıldı doğrusu.
İşlemciyi tray almıştım ama stok fanıyla aldım üzerinde kendi termal macunu ile. Gördüğüm kadarıyla montajda sorun görünmüyor. Sizce nedendir bu 90-100 derece?
Ultra ayarlar falan mı sorun oldu ne oldu bilmiyorum. Ayrıca monitör henüz almadım TV'ye bağlıyorum monitör gelene kadar. Şimdiden teşekkürler.

BIOS ayarları vardır bu arada işlemcin otomatik kapanıyor mu bilmiyorum fakat BIOS'tan onu ayarla Extreme bir bilgim yok fakat bir ayar yap bir de fan değiştir çok iyi değil bence fanı.
BIOS ayarları vardır bu arada işlemcin otomatik kapanıyor mu bilmiyorum fakat BIOS'tan onu ayarla Extreme bir bilgim yok fakat bir ayar yap bir de fan değiştir çok iyi değil bence fanı.

Eğer otomatik kapanmıyorsa(laptop için biliyorum herhalde masaüstünede vardır.)Yanar laptoplarda otomatik kapanıyor çünkü. Onu bir öğrenmeni öneririm veya güçlü oyunlar oynamamanı fan alana kadar. Yoksa işlemcide almak zorunda kalırsın.

Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Umarım böyle bir sorun yaşayıp da bunu gören olursa yardımcı olur. Sorunun kaynağı Speccy programıymış. AIDA64 ve BIOS'da boşta sıcaklık 39 derece. Speccy'de 92 derece... Söyleyeceklerim bu kadar...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı