R5 2600 - RTX 3060 Ti sistem stres testinde çöküyor

strress

Hectopat
RAM
16 GB Vengeance 3000mhz
SSD veya HDD modeli
Samsung 970 Evo
Ekran kartı
RTX 3060 TI
Anakart
A320M-K
İşlemci
Ryzen 5 2600
Merhaba, daha bugün kendime 3060 Ti satın aldım. Normal masaüstü kullanımda problem olmasa da Minecraft oynarken bile bilgisayar kendi kendini yeniden başlatıyor. GTA 5'te denedim 1. dakikasında bilgisayar restart attı. FurMark testinde 1080p ve 1440p olmak üzere 2 kere test etmeyi denedim ikisinde de daha test başladığı ilk saniye bilgisayar kendini restartladı. NVIDIA driverlarını güncel kullanıyorum. Hatta belki güncelde sıkıntı vardır diye eski bir driver indirip onu da denedim ikisinde de sonuç aynıydı.

PSU'dan olduğunu düşünmüyorum lakin emin de değilim. Sırf ekran kartı alacağım için PSU'yu değiştirmiştim. High Power 600W 80+ Gold (HP1-J600GD-F12s)

Yardımcı olursanız sevinirim iyi sosyaller.

Yüke girdiğinde olur minercraft vb düşük oyunlarda olmaz.

Bende onu diyorum adam Minecraft'ta bile res çektiğini dile getiriyor. Sorun ya ekran kartında ya da PSU da ya da ya da gidebilir. Denemesi lazım.

Merhaba, daha bugün kendime 3060 Ti satın aldım. Normal masaüstü kullanımda problem olmasa da Minecraft oynarken bile bilgisayar kendi kendini yeniden başlatıyor. GTA 5'te denedim 1. dakikasında bilgisayar restart attı. FurMark testinde 1080p ve 1440p olmak üzere 2 kere test etmeyi denedim ikisinde de daha test başladığı ilk saniye bilgisayar kendini restartladı. NVIDIA driverlarını güncel kullanıyorum. Hatta belki güncelde sıkıntı vardır diye eski bir driver indirip onu da denedim ikisinde de sonuç aynıydı.

PSU'dan olduğunu düşünmüyorum lakin emin de değilim. Sırf ekran kartı alacağım için PSU'yu değiştirmiştim. High Power 600W 80+ Gold (HP1-J600GD-F12s)

Yardımcı olursanız sevinirim iyi sosyaller.

3060 Ti önceki ekran kartın neydi ve sorun var mıydı bu şekilde?

Edit:
Arkadaşlar Corsair 600W Silver bir PSU ile denediğimde şu anlık sağlıklı çalışıyor gibi.
Ama ben boşuna mı aldım HighPower olanı yani niçin onda çalışmıyor bunda çalışıyor hiç anlamadım çok eski bir psu olmasına rağmen çalıştı. Sizce iade mi edeyim? Bir çözümü var mıdır bunun?

Eski PSU duruyorsa onunla deneseniz? Bir de 3060Ti konuları çoğaldı sanki.
Eski PSU'da çalıştı ama yenisi daha kaliteli olmasına rağmen niçin çalışmadı anlam veremedim

Bende onu diyorum adam Minecraft'ta bile res çektiğini dile getiriyor. Sorun ya ekran kartında ya da PSU da ya da ya da gidebilir. Denemesi lazım.

3060 Ti önceki ekran kartın neydi ve sorun var mıydı bu şekilde?
Önceki ekran kartım GTX 1060 3GB idi. Yeni aldığım PSU'yu bu ekran kartı üzerinde de birkaç gün denedim kullandım hiçbir problem çıkmadı ama iş 3060 Ti'a gelince problem çıkarttı ilginç. Eski PSU'yu taktım şimdilik onunla kullanıyorum yenisini iade edeceğim sanırım

Edit:
Arkadaşlar Corsair 600W Silver bir PSU ile denediğimde şu anlık sağlıklı çalışıyor gibi.
Ama ben boşuna mı aldım High Power olanı yani niçin onda çalışmıyor bunda çalışıyor hiç anlamadım çok eski bir PSU olmasına rağmen çalıştı. Sizce iade mi edeyim? Bir çözümü var mıdır bunun?

Eski PSU'da çalıştı ama yenisi daha kaliteli olmasına rağmen niçin çalışmadı anlam veremedim.

Önceki ekran kartım GTX 1060 3GB idi. Yeni aldığım PSU'yu bu ekran kartı üzerinde de birkaç gün denedim kullandım hiçbir problem çıkmadı ama iş 3060 Ti'a gelince problem çıkarttı ilginç. Eski PSU'yu taktım şimdilik onunla kullanıyorum yenisini iade edeceğim sanırım.

Aynen PSU'yu iade et bende de aynı PSU var hiçbir sorun yok.

dostum 3060ti nerden aldın öncelikle ve kaç para verdin bir öneri yapacağım
İncehesap üzerinden 10.200 TL'ye aldım. PNY marka.
Ama şu anki fiyatı artmış.

Aynen PSU'yu iade et bende de aynı PSU var hiçbir sorun yok.
Sizce güç kaynağının ana güç girişinden dolayı olabilir mi? Eski PSU'mun güç kablosunu kullandım yenisinde bundan kaynaklı olabilir mi?

Sizce güç kaynağının ana güç girişinden dolayı olabilir mi? Eski PSU'mun güç kablosunu kullandım yenisinde bundan kaynaklı olabilir mi?

Yok olmaz kablolar standarttır.

Yerinde olsam elimdeki sistemi satıp üstüne 10k parayı ekleyip güzel bir OEM sistem alırdım. Daha avantajlı oluyor ve böylece işlemcinde üst model olurdu dediğim olayı bir kurcala belki fikrin değişir iade edersin

Yerinde olsam elimdeki sistemi satıp üstüne 10k parayı ekleyip güzel bir OEM sistem alırdım. Daha avantajlı oluyor ve böylece işlemcinde üst model olurdu dediğim olayı bir kurcala belki fikrin değişir iade edersin
Eski ekran kartımı ve işlemcimi satıp 5800x veya 5600x almayı düşünüyorum. OEM sistem alacaktım normalde daha kârlı ama 18-20k gibi bir parayı veremiyorum maalesef bütçemi aşıyor :(

Geri
Yukarı