R5 2600 RX 580 sistem için 144 Hz monitör önerisi

Yiğitalp3xx

Centipat
Arkadaşlar yeni bir PC aldım. Bu PC ile e-spor etkinliklerine vs katılmayı düşünüyorum. Bunun için de en az 144 Hz bir monitör şart. Bana önerebileceğiniz kavisli olmayan en az 144 Hz olan fiyatı uygun bir monitör var mı?
Sistem: R5 2600, RX 580 8G, 8GB RAM, 600W PSU,

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam uygun fiyatlı demişsiniz de, kime göre neye göre uygun fiyatlı? Lütfen tam bir bütçe belirtin de ona göre en iyisini bulalım.

Renk canlılığı önemli değilse IPS almanıza gerek yok, turnuvaya hazırlanacaksanız çok büyük ihtimal LoL, PUBG, Fortnite veya CS:GO oynuyorsunuz. Onlar için TN panel yeterlidir.
Bunu önerebilirim.

Neden kavisli istemiyorsunuz?

Kavisli olmayan bu var.
daha önceden kavisli kullandım çok alışamadım düz olunca herşey gözümün önünde daha hızlı tepki veriyorum birde şu monitörü buldum nasılhttps://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_asus-tuf-vg249q1r-23-8-%C4%B1ps-165hz-1ms-freesync-1920x1080-hdm%C4%B1-dp-gaming-monit%C3%B6r-siyah-1211220.html?rbtc=aka%7Cops%7C%7C%7Cp%7Cstandart%7C&v=0.34.1

Oyun akıcılığı için Curved daha iyi daha çok odaklanırsın. Zaten 24" de kavis çok fark edilmiyor.

Kişiden kişiye tercih edilen yapı değişir. Çoğu FPS oyunları oynayan kişiler Flat monitör tercih ediyor. Bunun sebeplerini de açıklıyorlar fakat açıkçası şuan aklıma gelmiyor hiçbirisi😅. Şahsen bana sorarsanız ben de Curved yapıda bir monitör tercih ederim.

Flat monitör kullanmalarının sebebi turnuvalarda onlara Curved degil de flat monitör verileceği içindir.
Eğer uygun fiyata Curved olursa Curved monitöre de bir şans verebilirim.

Geri
Yukarı