Çözüldü R5 2600 RX 590 düşük GPU kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mehme Kağan

Hectopat
RX 590, R5 2600, 16 GB RAM'e sahibim. Bilgisayarı ilk aldığım zamanlarda böyle bir FPS kaybı yaşamıyordum, fakat son 2 ay içerisinde olmaya başladı bu sorun, Radeon ayarlarında performans sınırda ya da en uygun diyor. Oyunların çoğunda eskiden mükemmel yazardı. Örnek olarak Fortnite'da yayıncı ayarlarında ilk alığım zaman 300leri geçen FPS değerim, şimdilerde aynı ayarlarda 130 150 civarı geziyor ve ekran kartını stabil kullanmıyor. Sürekli oynuyor ve kullanım, sürekli hareketli hiç sabit kalmıyor. Sürekli %40 %6 %80 sürekli hareket ediyor ve oyunlarda sanki 130 FPS almama rağmen kasıyormuş gibi oluyor. Neden kullanmıyor bu ekran kartının tümünü?

Çözüm
Bu bir.

BIOS Update yapsam düzelir mi ayrıca çok teşekkürler Fortnite Config dosyasından dediğiniz şeyi yaptım öncekine göre daha iyi ama yine çok dalgalı sizide çok yordum kusura bakmayın.

Estağfurullah normal de RAM'iniz çift kanal fakat siz 8 GB'ını kullanabiliyorsunuz. BIOS Update yapmadan önce;

RAM'leri farklı slotlara takmayı dener misiniz?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-12-03 233502.jpg
    Ekran görüntüsü 2020-12-03 233502.jpg
    59,2 KB · Görüntüleme: 32
  • VLLEK.jpg
    VLLEK.jpg
    53,7 KB · Görüntüleme: 36
Bu bir.

BIOS Update yapsam düzelir mi ayrıca çok teşekkürler Fortnite Config dosyasından dediğiniz şeyi yaptım öncekine göre daha iyi ama yine çok dalgalı sizide çok yordum kusura bakmayın.

Estağfurullah normal de RAM'iniz çift kanal fakat siz 8 GB'ını kullanabiliyorsunuz. BIOS Update yapmadan önce;

RAM'leri farklı slotlara takmayı dener misiniz?

Çözüm

RAM'leri farklı slotlara takmayı dener misiniz? Yani yerlerini değiştireceğim değil mi 2 tane RAM slotu mevcut anakartımın üstünde.

Yani yerlerini değiştireceğim değil mi 2 tane RAM slotu mevcut anakartımın üstünde. Olmadı BIOS yaparım umarım sorun düzelir yine ilginiz alakanız için çok teşekkürler.

Rica ederim, işinize yararsa geri dönüş sağlarsanız konu kilitlenmiş olur.
Sanırım bellkete düzledi şimdi oyunda test edeceğim.
Rica ederim, işinize yararsa geri dönüş sağlarsanız konu kilitlenmiş olur.
cidden çok çok teşekkür ederim gpu kullanımı genelde 98 99 arada bir 40 falan düşüyor ama sıkıntı değil akıcılık süper sizin ayaralarınızda 200 250 fps civarı alıyorum cidden allah razı olsun çok sağolun

Dosya Ekleri

• 16.jpg
    16.jpg
    54,6 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Sanırım bellkete düzledi şimdi oyunda test edeceğim.

Cidden çok çok teşekkür ederim GPU kullanımı genelde 98 99 arada bir 40 falan düşüyor ama sıkıntı değil akıcılık süper sizin ayaralarınızda 200 250 FPS civarı alıyorum cidden Allah razı olsun çok sağ olun.

Rica ederim hocam, iyi günler dilerim. Allah sizlerden de razı olsun inşAllah.

Yeni konular

Geri
Yukarı