R5 2600 Sistem Toplama

Elekrono

Hectopat
Yer
System32
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
  • AMD Ryzen 5 2600 Socket AM4 3.9 GHz 19MB Önbellek 65W işlemci
  • MSI A320M PRO-E AM4 AMD Ryzen DDR4 3200MHz (O.C.) USB 3.1 anakart
  • GSKILL 8GB RipjawsV Kırmızı DDR4 3000MHz CL16 1.35V Single RAM
  • ASUS GeForce GTX1060 Pheonix GDDR5 6GB 192Bit DX12 Nvidia ekran kartı
  • COOLER MASTER ELITE V3 600W AKTİF PFC 120MM FANLI GÜÇ KAYNAĞI
NOT: Amaç oyun oynamak, Unreal Engine 4 ve Blender kullanarak oyun yapmaya çalışmak
SSD almak istemiyorum ve elimde monitör, klavye, mouse gibi her şey var.
Kasayı daha sonra değiştirebilirim hava almayacağını biliyorum.
Fan koymayı unutmuşum.
NOT: 3500 TL Bütçem var black friday indirimleri geldiğinde almayı planlıyorum siz 4800 TL toplayın.

Son düzenleme:
Anakart problem olmaz. Sadece BIOS güncellemesi yapılması için servise göndermeniz gerekmekte. GSkill yerine Corsair LPX 3000 MHZ öneririm. MSI uyumluluk listesinde genellikle GSkill markası olmuyor. Uyumluluk sorunu yaşamak istemezsiniz.

SSD "mutlaka" almalısınız bence.

Ekleme: Ayrıca bütçenizi söylerseniz biz de güzel bir şeyler önerebiliriz.

Son düzenleme:
Anakart problem olmaz. Sadece BIOS güncellemesi yapılması için servise göndermeniz gerekmekte. GSkill yerine Corsair LPX 3000 MHZ öneririm. MSI uyumluluk listesinde genellikle GSkill markası olmuyor. Uyumluluk sorunu yaşamak istemezsiniz.

SSD "mutlaka" almalısınız bence.

Ekleme: Ayrıca bütçenizi söylerseniz biz de güzel bir şeyler önerebiliriz.
BIOS güncelleştirmesi yapılmaması durumunda bilgisayarın açılmaması veya daha sonrasında mavi ekran vermesi tarzı sorunlar ile karşı karşıya kalma durumu yaşamam değil mi?
SSD olmadan olmaz. 128 GB olsa bile SSD alın mutlaka.
4800 TL Bir sistemi %30 indirimler ile yaklaşık 3500 TL karşılığında toplamayı planlıyorum. Maalesef anladığım kadarıyla SSD uzun ömürlü cihazlar değil. Para vermişken iyisine vermek mantıklı iken iyisine bile bozulma ihtimalina karşı para vermek istemiyorum.

BIOS güncelleştirmesi yapılmaması durumunda bilgisayarın açılmaması veya daha sonrasında mavi ekran vermesi tarzı sorunlar ile karşı karşıya kalma durumu yaşamam değil mi?

4800 TL Bir sistemi %30 indirimler ile yaklaşık 3500 TL karşılığında toplamayı planlıyorum. Maalesef anladığım kadarıyla SSD uzun ömürlü cihazlar değil. Para vermişken iyisine vermek mantıklı iken iyisine bile bozulma ihtimalina karşı para vermek istemiyorum.
Bios güncellemesi olmazsa eğere bilgisayar açılmaz 2. nesiller'de sorun yaratıyor a320 serisi
ve ssd öyle çabuk bozulacak şey değil 2 3 yıl idare edebilir zaten sonra m2. ssd'ye geçersiniz

Bütçe kısıtlıysa aliexpress den 128 GB SSD ala bilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı