R5 2600 Sistem Toplama

SalihDlgc

Decapat

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce rami dual Chanel alin. 3000 MHz alabilirsiniz. Fazlasında pek bir değişmeyecek. İleride sistemi geliştirmek için yeterli ram slotu var.
Sıvı soğutmaya gerek yok. Stok fan gayet yeterli. OC yapacaksanız alın.
Güç kaynağı da yeterli. Fakat cooler master yerine başka bir markaya yonelirseniz aynı fiyata daha iyi güç kaynakları bulabilirsiniz.
Bir de sıvı soğutma almazsanız SSD yi daha yüksek kapasiteli bir şekilde alabilirsiniz.

GTX 1060 3GB ölü yatırım olur tavsiyem 6GB almanı veya RX 580 almanı önerimdir.
PSU'ya gelince 12V kanalından kaç amper verdiğini bilmediğimden 80+ yeterli gibime geliyor yine bilen arkadaşlar yardımcı olur sana.

GTX 1060 3GB ölü yatırım olur tavsiyem 6GB almanı veya RX 580 almanı önerimdir.
PSU'ya gelince 12V kanalından kaç amper verdiğini bilmediğimden 80+ yeterli gibime geliyor yine bilen arkadaşlar yardımcı olur sana.

1543087126604.png

Burada yazıyor galiba. Ancak ne anlama geldiğini bilmiyorum.

Peki hangi 1060 ı alabilirim ? Bana daha iyi performans verebilir ?
MSI GeForce GTX1060 AERO ITX 6G OC 6GB GDDR5 192Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı
Zotac GTX1060 AMP! EDITION GDDR5 6GB 192Bit NVidia GeForce DX12 Ekran Kartı
İlk önce rami dual Chanel alin. 3000 MHz alabilirsiniz. Fazlasında pek bir değişmeyecek. İleride sistemi geliştirmek için yeterli ram slotu var.
Sıvı soğutmaya gerek yok. Stok fan gayet yeterli. OC yapacaksanız alın.
Güç kaynağı da yeterli. Fakat cooler master yerine başka bir markaya yonelirseniz aynı fiyata daha iyi güç kaynakları bulabilirsiniz.
Bir de sıvı soğutma almazsanız SSD yi daha yüksek kapasiteli bir şekilde alabilirsiniz.

Hayır OC yapmayı düşünmüyorum. PSU' da sizin bir öneriniz var mı ? Peki SSD kaç Gb olmalı ve hangi marka almalıyım bir öneriniz var mı ?

Son düzenleme:
@SalihDlgc Sorularını cevaplayalım:

1. Evet uyumlu. Ancak daha iyisi toplanabilir farklı sitelerden.
2. O.C yapacağım ben demesseniz pek gerek yok sıvı soğutmaya.
3. Hayır RX 580 8 GB alın.
4. Yeterli.

Bütçenizi söyleyin toplayacağım.

O kasanın hava akışı kötü diye biliyorum. Mb 511 yada Phanteks 350X seçilebilir. Güç kaynağı Silverstone 600W yada attığım linkteki ürünü alabilirsiniz. Sıvı soğutmaya pek gerek yok ama Ram' i 3000 MHZ alın ve sıvı soğutma parasına Dual 16 GB RAM alın.
AKASA Viper 600W 80+ Bronze Aktif PFC Güç Kaynağı AK-PA060AF07

Eki Görüntüle 346347

Burada yazıyor galiba. Ancak ne anlama geldiğini bilmiyorum.

Peki hangi 1060 ı alabilirim ? Bana daha iyi performans verebilir ?
MSI GeForce GTX1060 AERO ITX 6G OC 6GB GDDR5 192Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı
Zotac GTX1060 AMP! EDITION GDDR5 6GB 192Bit NVidia GeForce DX12 Ekran Kartı

Hayır OC yapmayı düşünmüyorum. PSU' da sizin bir öneriniz var mı ? Peki SSD kaç Gb olmalı ve hangi marka almalıyım bir öneriniz var mı ?
12V kanalından 456W veriyor gayet yeterli.
Zotac GTX1060 AMP! EDITION GDDR5 6GB 192Bit NVidia GeForce DX12 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
Bunu al. Performansı ve de soğutması daha iyi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı