R5 2600 sistemde BIOS'a giremiyorum

icayraz

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
GIGABYTE 1070
Anakart
GIGABYTE B450M S2H
İşlemci
R5 2600
Merhaba. Gigabyte B450M S2H anakartına sahibim. Bilgisayarımı başlatırken klavye ve mouse çalışmadığı için BIOS'a giremiyorum. Shift + yeniden başlat yaptığımda da UEFI modu gelmediği için BIOS'a giremiyorum. BIOS'a sadece eski tip klavyelerde yani USB girişli değil de dişli girişe sahip klavyelerle girebiliyorum. Çözümü nedir? Bilginiz var ise yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kırımızı alan içine aldığım siyah yuvalar.
1000.jpg

Full spamlıyorum DEL tuşuna zaten windows yüklenme ekranım gelmeden klavye mouse yine çalışmıyor. Ayrıca normalde Marka kısımları da gelmeli diye biliyorum fakat bende direkt windows yükleniyor.
Daha önce BIOS'a girip fastboot tarzı ayarlarla oynadınız mı? Belki BIOS pilini çıkarıp BIOS'un sıfırlanmasını sağlarsanız o dediğiniz ekran gelir açılırken.

Daha önce BIOS'a girip fastboot tarzı ayarlarla oynadınız mı? Belki BIOS pilini çıkarıp BIOS'un sıfırlanmasını sağlarsanız o dediğiniz ekran gelir açılırken.
Hiçbir ayarıyla oynamadım. Daha önce kendim de BIOS'a girmedim. Genelde tüm işlerimi bilgisayarcıya götürüp yaptırıyordum. Fakat şehir değiştirdiğim için güvendiğim bir bilgisayarcı yok. BIOS pili olaylarını da birçok yerde okudum fakat hiçbir işe yaramadığını söylüyorlardı.

Hiçbir ayarıyla oynamadım. Daha önce kendim de BIOS'a girmedim. Genelde tüm işlerimi bilgisayarcıya götürüp yaptırıyordum. Fakat şehir değiştirdiğim için güvendiğim bir bilgisayarcı yok. BIOS pili olaylarını da birçok yerde okudum fakat hiçbir işe yaramadığını söylüyorlardı.
Denemekten zarar gelmez.

Geri
Yukarı