R5 2600 sistemde BIOS'a giremiyorum

icayraz

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
GIGABYTE 1070
Anakart
GIGABYTE B450M S2H
İşlemci
R5 2600
Merhaba. Gigabyte B450M S2H anakartına sahibim. Bilgisayarımı başlatırken klavye ve mouse çalışmadığı için BIOS'a giremiyorum. Shift + yeniden başlat yaptığımda da UEFI modu gelmediği için BIOS'a giremiyorum. BIOS'a sadece eski tip klavyelerde yani USB girişli değil de dişli girişe sahip klavyelerle girebiliyorum. Çözümü nedir? Bilginiz var ise yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
O tür şeylere pek elim yatkın değil ve pek de bilgim yok. Zor bir şey mi bir video vs izleyince halledebilir miyim?
Anakartın üstünde bildiğin daire şeklinde pil var, çıkaracaksın bilgisayar fişe takılı değilken. Biraz bekleyip (bi kaç kere kasanın açma tuşuna da basabilirsin üzerindeki elektrik boşalsın diye) geri takacaksın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O tür şeylere pek elim yatkın değil ve pek de bilgim yok. Zor bir şey mi bir video vs izleyince halledebilir miyim?

Eski tip klavye ile BIOS'a girip UEFI açın daha sonra temiz bir UEFI kurulum yapın düzelir.

Geri
Yukarı