R5 2600 sistemde oyunlar kendini kapatıyor

mertÇ.

Kilopat
Daha fazla  
Anlamadığım şekilde bazı oyunlar hiçbir hata vermeden kapanıyor. Formatta attım. Sorunu çözemedim.

Bilgisayar bileşenlerim: R5 2600, MSI B450M, MSI RTX2060 ve 16 GB 3200MHz CL16 RAM'lere sahibim.

Yazılımsal bir sorun olduğundan şüpheleniyorum.

Yanlış da olmasın ama bence işlemcini sıcaklığı sıkıntı yaratıyor olabilir yanlışım varsa düzeltin. İşlemciniz kaç derece.
Hata raporu oluşturun.
Afterburner üzerinden sıcaklıkları kontrol edip ekran görüntüsü paylaşır mısın? Adım adım gidelim.
Bakalım ama sorun olcagını sanmıyorum. Cooler Master Hyper 212 Spectrum kullanıyorum.

Donanımsal durumlarda oyun değil sistem kapanır. Yani diyelimki işlemciniz çok ısınıyor, oyun kapanmaz sisteminiz resetlenir.

Bazı oyunlardan kastınız nedir açmanız, biraz daha detay vermeniz lazım bence.

Donanımsal durumlarda oyun değil sistem kapanır. Yani diyelim ki işlemciniz çok ısınıyor, oyun kapanmaz sisteminiz resetlenir.

BF5 ve Valorant.
Donanımsal durumlarda oyun değil sistem kapanır. Yani diyelimki işlemciniz çok ısınıyor, oyun kapanmaz sisteminiz resetlenir.

Afterburner üzerinden sıcaklıkları kontrol edip ekran görüntüsü paylaşır mısın? Adım adım gidelim.
Yanlış da olmasın ama bence işlemcini sıcaklığı sıkıntı yaratıyor olabilir yanlışım varsa düzeltin. İşlemciniz kaç derece.
Yüksek ayarlarda oynuyorum. En fazla 45 derece oldu işlemci.

Yardım edebilir misiniz ?

Son düzenleme:
Bu arada sormayı unutmuşum. Güç kaynağınızın modeli nedir? Belki güçle alakalı bir durum olabilir. Benzer durum önceki sisteminde başıma gelmişti sistem kendini hiçbir şey olmadan yeniden boot ediyordu.

Geri
Yukarı