R5 2600 ve RTX 2060 sanal Hackintosh kurma

Osefcelik41

Centipat
Yer
Kocaeli/Gölcük
Daha fazla  
Meslek
Lise Öğrencisi
Merhaba, ben normalde sistemimde Hackintosh çalıştırmak istiyordum ancak maalesef ki ekran kartım da işlemcimde uygun olmadığı için kuramadım. Şimdi ise sanal makine üzerinden kurulum yapacağım Technopat YouTube kanalından izlediğim sanal sisteme macOS kurulumu videosunda Intel ilgili ayarlar vardı. Ancak benim sistemim Ryzen 5 2600 ve RTX 2060'dan oluşuyor. Ben bu sistemde sanal High Sierra kurabilir miyim? Ve videodakinden başka yapmam gereken hangi ayarlar var?

Videoda AMD işlemciler için işlemcinizi i7 6700K olarak göstermeniz gerektiği belirtiliyordu yanlış hatırlamıyorsam.
Sürüm olaraksa BigSur'u saymıyorum zaten, son sürüm Catalina kurulmuş.

İşlemcin uyumlu, fakat ekran kartın hiçbir şekilde desklenmiyor. Uyumlu dahili ekran kartın var ise kullanabilirsin fakat harici ekran kartına yazık olur diye düşünüyorum.

İşlemcin uyumlu, fakat ekran kartın hiçbir şekilde desklenmiyor. Uyumlu dahili ekran kartın var ise kullanabilirsin fakat harici ekran kartına yazık olur diye düşünüyorum.
Dediğiniz durum sanal makine için geçerli değil bildiğim kadarıyla.

@tristessehivernale

Tamamen fantezi amaçlı kuracağım için ekran kartımı kullanma ihtiyacım yok.
Videoda AMD işlemciler için işlemcinizi i7 6700K olarak göstermeniz gerektiği belirtiliyordu yanlış hatırlamıyorsam.
Sürüm olaraksa BigSur'u saymıyorum zaten, son sürüm Catalina kurulmuş.
Kuruluma başladım ancak unlocker macos u açmadı. Videoda workstation 14 pro kullanılmış bende 16 pro var onunla ilgili midir sizce?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı