R5 2600 ve RX 590 Bilgisayar aniden kapanıyor

Furkan karaer

Centipat
Oyun oynarken ya da bilgisayarı açtıktan oturuma girince 2 dk sonra monitör kapanıyor. PC çalışıyor fanları falan da çalışıyor. Bir aralar olmadı 1 2 hafta sonra ama şimdi 2 günde bir oluyor. Bilgisayar tuşuna basılı tutup, kapatıp açıyorum düzeliyor. Isı problemi yaşamıyorum gayet iyi soğutmam değerlere baktım. PC kapanırken siyah ekran verince bilgisayardaki ses cızırtı oluyor. 2 saniye sonra tam gidiyor, ses gelmiyor ama PC açık.

-Ryzen 5 2600 İşlemci
-Sapphire RX590 Pulse Ekran Kartı
-B450M S2H Anakart

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartıma güncelleme gelmi

bunun yerine amd softwaredeki güncellemeyi yapsam?
Az önce sizin gibi bende denedim sürümü fakat mouse kitleniyor , ekran gidiyor bu yüzden siz en iyisi benim dediğim sürücüyü indirin düzgün çalışacağını düşünüyorum.

Size bir sorum olacak;bu görüntü gitmelerden hemen öncesinde 4 saniyelik bir kilitlenme yaşanıyor mu sistemde?
Şöyle diyim 4 saniye olmuyo ekran 1 saniye kadar kalıyo sonra siyah ekran veriyor ve bilgisayardaki ses kulaklıktan cızırtılı bir şekide geliyor ve söylemeyi unuttum monitör gittikten sonra anlayamadım ekran kartı fanımı yoksa işlemci fanımı ama yüzde 80 işlemci fanı 2 saniyede bir tık tık ses geliyo.Normalde böyle bir şey yok

4 saniyeyi üstün körü dedim.1 saniye olur 3 saniye olur.Monitör tamamen no signal oluyor mu?Bunu belirtin,eğer evet ise ekran kartına yönelin.Ya ekran kartı ya da psu.Ama ekran kartı olduğunu düşünüyorum sorunun.

Aynı sorunlar bende de var sürümden dolayı garanti veririm dediğim sürümü yükleyin düzelecektir.

Monitör siyah ekran verdikden sonra no signal oluyo ekran kartı monitöre güç vermiyo söyle diyim pc çalışıyo ama ekran kartı yok gibi. Yanlış hatırlamıyorsam ilk aldığımda 3. oluşunda pcyi açık bıraktım belki düzelir diye 15 20 dakika sonra geldiğimde pc açılmıştı.

Aynı sorunlar bende de var sürümden dolayı garanti veririm dediğim sürümü yükleyin düzelecektir.
Bendeki problemde kart arızalı çıktı.Onarılmıştı,sürücü ile bu problemlerin çözülme olasılığının olacağını düşünmüyorum.Karttaki bir donanımsal arızadan kaynaklanıyor bu no signal sorunları genelde.
Monitör no signal olduktan sonra yeniden başladı mı pc ?

Evet ama bir daha olduğunda bunu bida denicem kaç saat geçse bile. Parçaya zarar olmaz dimi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…