R5 2600 ve RX 590 Sistem aniden kapanıyor

Desfantes

Centipat
Yaklaşık 6 ay önce R5 2600 ve RX 590+lı bir sistem toplamıştım. Şimdiye kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım ancak geçen gün Control oynarken bilgisayar durduk yere kapandı. Tekrar açtım tekrar denedim yaklaşık yine bir 20 dk sonra yine kapandı. Şu an oyunu açmaya korkuyorum, PC işlerinden pek anlayan da birisi değilim. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim isterseniz belirttiğiniz konuyla alakalı screnshotlar atabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Driver kaynaklı bir problemse bildirimlerde size sorunu söylemesi lazım. Geçen gün driverı güncelledikten sonra CS oynarken önce siyah ekran oldu, sonra restart attı. Bildirimde yazdı tekrar açılınca ''Grafik birimi ile bağlantı kesildi'' diye. Tekrar olursa eski driverıma geri döneceğim.
Bildirimlerde herhangi bir sorun belirtmiyorsa arkadaşların da dediği gibi PSU'ya bir şey olmuş olabilir.
Bana rx580 driveri önerebilir misiniz? hatasız ve sorunu olmayan.

Kaç gündür düşünüyorum acaba hangi sürüme geçsem diye :D
Sakın var olan driverı silme benim gibi
Sistemi daha detaylı belirtebilir misin?
550 W Corsair carbide spec 05 ile gelen bir PSU, 3200mhz Corsair vengeance 8 gb ram, rx590 sapphire nitro+, ryzen 5 2600, b450M çipset
Gençler sıfırlamaktan başka bir çarem var mí?

Son düzenleme:
Ben de öyle zannedip MSI Afterburner kurup sıcaklık değerlerine bakmıştım kontrolde Max 80'i görmüştü o da çok kısa bir süreliğine ancak ben sonra 80 bile sıkıntı diye düşünüp Afterburner'da kullanıcı kontrollü fanı açmıştım derece arttıkça fan hızı da artıyordu.

Güvenli mod bile açılmıyor ki.

1-Bilgisayar açılırken BIOS'a gir işlemci ısısına bak çok ısınıyorsa fanın hızını arttır.
2-Güc kaynağınız arızalı olabilir veya girişlerini tam takamamış olabilirsiniz her slotu kontrol edin.
3-Ekran kartı işlemci her driveri kontrol et sistemini güncel tut.
4-Eger hiçbiri olmuyorsa USB ile BIOS kullanarak temiz bir format atın.
5- Güç kaynağına gelen kabloları kontrol edin belki de kablolar tam oturmamıştır.
6-Baska çözüm bulamadım herhalde.
Sana bol şans inşallah sorununu düzeltirsin.

1-Bilgisayar açılırken BIOS'a gir işlemci ısısına bak çok ısınıyorsa fanın hızını arttır.
2-Güc kaynağınız arızalı olabilir veya girişlerini tam takamamış olabilirsiniz her slotu kontrol edin.
3-Ekran kartı işlemci her driveri kontrol et sistemini güncel tut.
4-Eger hiçbiri olmuyorsa USB ile BIOS kullanarak temiz bir format atın.
5- Güç kaynağına gelen kabloları kontrol edin belki de kablolar tam oturmamıştır.
6-Baska çözüm bulamadım herhalde.
Sana bol şans inşallah sorununu düzeltirsin.
Teşekkürler windows 10 yükleme medyası kullanarak format atmaya karar verdim

Benzer bir sorunum var RX 570 ile fakat açilmiyor değil açilip oyun oynarken monitordeki goruntu gidiyor kasa calisiyor 1 kez oldugu zaman yeniden baslatiyorum kasanin tusunda duzeliyor yardimci olabilcek var mi?

Benzer bir sorunum var RX 570 ile fakat açilmiyor değil açilip oyun oynarken monitordeki goruntu gidiyor kasa calisiyor 1 kez oldugu zaman yeniden baslatiyorum kasanin tusunda duzeliyor yardimci olabilcek var mi?
Hocam3 gündür aralıksız araştırıyorum bendede RX 590 var ama bu şikayet çok fazla son dönemde herkesde bir öneride bulunuyor yardım amaçlı kafam karıştı artık son zamanlarda olması sorunun yazılımdan kaynaklı olabileceğini düşündürdü bana yada garantiye göndercem artık

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı