R5 2600 ve RX 590 Sistem aniden kapanıyor

Desfantes

Centipat
Yaklaşık 6 ay önce R5 2600 ve RX 590+lı bir sistem toplamıştım. Şimdiye kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım ancak geçen gün Control oynarken bilgisayar durduk yere kapandı. Tekrar açtım tekrar denedim yaklaşık yine bir 20 dk sonra yine kapandı. Şu an oyunu açmaya korkuyorum, PC işlerinden pek anlayan da birisi değilim. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim isterseniz belirttiğiniz konuyla alakalı screnshotlar atabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Msi Rx 590 armor satın aldım bende, sürekli 1ila 15dk da gidiyordu. Resetliyo siyah ekranda kalıyordu. Kasa çalışıyordu. Kart arızalı çıktı verdim yenisini verdiler. Şuan bir sorun olmuyor bende. Kartların bioslarında da sorun var yani sadece driverlarda degil. Hem biosları hem driver hataları çakışınca bu sorunlar oluyor. Şuan ben msi armor rx 590 ile son Windows ve son amd yazılımı ile bir sorun yaşamıyorum. Alırken kart yenilenirken özellikle biosunun güncel olmasını istedim.

Son düzenleme:
Yaklaşık 6 ay önce R5 2600 ve RX 590+lı bir sistem toplamıştım. Şimdiye kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım ancak geçen gün Control oynarken bilgisayar durduk yere kapandı. Tekrar açtım tekrar denedim yaklaşık yine bir 20 dk sonra yine kapandı. Şu an oyunu açmaya korkuyorum, PC işlerinden pek anlayan da birisi değilim. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim isterseniz belirttiğiniz konuyla alakalı screnshotlar atabilirim.
sorun muhtemelen güç kaynağı kalitesiz sistemi besleyemediği için ama siz şuanlık kurcalamayın derim teknik servise başvurun not:garanti devam ediyorsa garantiye gönderin ancak şuan virüs den dolayı kapalı olma ihtimali yüksek

Hocam3 gündür aralıksız araştırıyorum bende de RX 590 var ama bu şikayet çok fazla son dönemde herkeste bir öneride bulunuyor yardım amaçlı kafam karıştı artık son zamanlarda olması sorunun yazılımdan kaynaklı olabileceğini düşündürdü bana ya da garantiye göndercem artık.

Bende garantiye vereceğim tamir etsinler uğraşmaktan sıkıldım bir daha RX ekran karti almam.

Hocam3 gündür aralıksız araştırıyorum bendede RX 590 var ama bu şikayet çok fazla son dönemde herkesde bir öneride bulunuyor yardım amaçlı kafam karıştı artık son zamanlarda olması sorunun yazılımdan kaynaklı olabileceğini düşündürdü bana yada garantiye göndercem artık
Ben anlamadığım bir şekilde işletim sistemim bozulunca yazamadım. Ama eğer kapanma sorunun varsa benim gibi 85 dereceye çıkmasından kaynaklanıyor msi afterburner ile fan hızlarını kullanıcı kontrollü hale getirince düzelttim

Ben anlamadığım bir şekilde işletim sistemim bozulunca yazamadım. Ama eğer kapanma sorunun varsa benim gibi 85 dereceye çıkmasından kaynaklanıyor msi afterburner ile fan hızlarını kullanıcı kontrollü hale getirince düzelttim
Evet dostum buda etkili oluyo kart belki sorun olmasada ankartın kalitesine göre bu kapanma oluyo b320 kartımda aynı şekil kapanıyordu, ekran kartının ısındıgını farkettim buda pcyi ısıtıyordu aynı şekil. Asus tuf b350m plus almıştım

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı