R5 2600 ve RX570 kasa kapalıyken yüksek sıcaklık

Ensar288

Centipat
Sistem:
  • CPU: AMD Ryzen 5 2600
  • GPU: MSI RX 570 Armor
  • Mainboard: MSI B450 GAMING Plus
  • Case: Phantakes P350X
MSI Afterburner ile kasamın sıcaklığını PUBG oyununda kontrol ettim. Ekran kartı 80-83 derece, işlemci 68-70 derece arası ve kasa biraz sesli çalışıyor. Kasanın yan tarafındaki camı çıkardığımda ise ekran kartı maksimum 75, işlemci maksimum 65 derece oluyor ve bariz şekilde daha sessiz çalışıyor. Cam takılı iken bu değerlere düşmek istiyorum, hem daha 5-6 derece daha serin hem sessiz oyun oynamak için aklıma harici fan takmak geldi. Fanlarla ilgili hiçbir bilgim yok, 3 veya 4 pinli nasıl oluyor bilmiyorum. Fanları kasanın hangi kısmına takmalıyım ve harici fan ne kadar sıcaklık düşürür?

Teşekkur ederim sahsen undervolt islemimi voltajla oynayıp cok anlamadigim icin yapmaktan cekiniyorum sicakliklar cok fazla degil aslinda ama dedigim gibi kasanin camini cıkarınca GPU 75 CPU 65 civari olunca kasa sessiz ve ayni performansta calismasini istiyorum. Fan arastirmaya basliyim.

3 5 derecenin lafi olmaz hocam :D.
benim kasada 20 derece fark ediyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı