R5 3600X Kasa kapağı kapalıyken sıcaklık sorunu

gokhankalafat

Decapat
Thermaltake V200 kasam var. Kasanın sağında bulunan temperli cam takılıyken oyunlarda sıcaklık 75 dereceleri görüyor ancak camı çıkardığımda sıcaklık düşüyor. Kasada 3 RGB fan 1 sıvı soğutma fanı bir de PSU’nun üst kısmında bulunan fan var. CPB’yi kapattım. Bu sıcaklık değerleri normal midir? Nasıl bir çözüm önerebilirsiniz?

AMD R5 3600X işlemci
Cooler Master Masterquid 120 var.

Kasanın hava akışı iyi değil. Bende corsair carbide spec delta kasası var nasıl diyeyim ön kapağı kaldırın elinizi getirdiğinizde hava aldığını hisediyorusunuz. Biostan fan hızını arttırabilrsin. Olmadı sistemde hava akışonı test etmek için içeriye doğru bir çakmak tutun, dalgalanıyorsa hava akışı vardır.

Aynı kasa bende de var.hava akışını hiç beğenmiyorum. Kasa içinde 7 adet fan olmasına rağmen ekran kartım 80 dereceleri görüyor yük altında. İade yapamıyorum malesef. Yaza doğru Mb511 yada Aerocool Aero One Frost kasayı alacağım.

Mb511 modelinin gerçekten hava akışı iyiymiş bende almayı düşünüyorum. Dediğin gibi thermaltake v200 hava akışı açısından çok kötü. Bazen mecbur kalıp yan camı çıkartıyorum.

Thermaltake V200 kasam var. Kasanın sağında bulunan temperli cam takılıyken oyunlarda sıcaklık 75 dereceleri görüyor ancak camı çıkardığımda sıcaklık düşüyor. Kasada 3 RGB fan 1 sıvı soğutma fanı bir de PSU’nun üst kısmında bulunan fan var. CPB’yi kapattım. Bu sıcaklık değerleri normal midir? Nasıl bir çözüm önerebilirsiniz?

AMD R5 3600X işlemci
Cooler Master Masterquid 120 var.
75i geçmiyorsa kabul edilebilir aslında. CPB kapalı iken. Ama aşıyorsa kasa soğutmasına iyi bakılmalı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı