R5 2600’li ve RX 570’li sistem puanlama

O fiyata Atx anakart, daha iyi bir kasa ve RX 580 alınırmış cidden.
Hocam daha almadım hepsini iptal ettim sıkıntı yok şimdi de r5 2600 msi b450 mortar anakart ve corsair 2x8 3000mhz ram alcam
Kasa ne almalıyım hocam
FSP PSU'da Coil Whine sorunu ile karşılaşmıştım, aynısının 700-750W olan modeliydi. (Tam hatırlamıyorum AHBC kısmından hatırlıyorum.). Ayrıca aynı yorum sizin içinde geçerli R5 3600 alın. Hi-Level SSD hakkında tam bilgim, kalitelimi bilmiyorum.
Değerlendirecem hocam teşekkürler. Anakartı mortar alıyorum sizin önerdiğiniz single kit ram ben dual kit alıcam 70₺ fazla vererek daha iyi performans veriyor

Hocam daha almadım hepsini iptal ettim sıkıntı yok şimdi de r5 2600 msi b450 mortar anakart ve corsair 2x8 3000mhz ram alcam
Benim önerim,
Ryzen 5 2600 - 900₺
B450A-Pro (kendim de kullanıyorum, Atx) - 600₺
RX 580 Pulse- 1300₺
Cooler Master MB511- 500₺ sanırım, yada 600
PSU farketmez- 400₺
Aynı SSD ve aynı HDD- 800₺
16 GB Corsair Vengeance (8*2)- 600₺

Anakart gayet iyi, 4 RAM slotlu ve bir sürü PCI girişi var. İstersen Wi-Fi kartı alıp takarsın, istersen Bluetooth. M.2 SSD de takılıyor. Çok USB var üstünde, Atx, 5 tane falan SATA portu var.
Böyle pahalı geliyor biraz, ancak ben yuvarladım, ayrıca iyi bir araştırma ile 5000'in altına toplanabilir sanırım. Ancak yukarıdaki 1660 Ti'lı sistem de iyi.

Kasa ne almalıyım hocam
R5 3600'de karar kılmamış mıydık? Kasa olarak ileride ATX anakart almam derseniz Mastercase Pro 3 öneririm malzeme ve hava akışı olarak kaliteli, zevkiniz veya anakart standartları değişmezse torununuz bile kullanabilir. 2 tane beni rahatsız etmeyen eksisi var; Yan panel akrilik değil plastik (akrilik cam ayrı olarak satılıyor), bir de önde sadece 2 tane USB 3.0 portu var fakat ön tarafta fan kontrolcü için yuva var (DVD sığmıyor). İhtiyacınız olursa halledersiniz. İncelemenizi öneririm.

Gayet güzel bi 500 tl daha ekleyip 2060'da alabilir çok uygun bulmuşsunuz 1660 TI içeren sistemler 6000 tl den başlamakta.
Gaming Z modeli yerine Zotac falan alınırsa 350 TL falan daha ucuza alabilir fakat Gaming X alınması daha iyi olur. 5000 TL'ye her bileşeni kaliteli PC. :)

@ThePersica0 efendim kaç tl bütçeniz var şuan 6000 tl 6200 tl civarına çıkarırsanız 2060 içeren sistemler var 3600 içeriyor.
Yok hocam maks 5000₺
R5 3600'de karar kılmamış mıydık? Kasa olarak ileride ATX anakart almam derseniz Mastercase Pro 3 öneririm malzeme ve hava akışı olarak kaliteli, zevkiniz veya anakart standartları değişmezse torununuz bile kullanabilir. 2 tane beni rahatsız etmeyen eksisi var; Yan panel akrilik değil plastik (akrilik cam ayrı olarak satılıyor), bir de önde sadece 2 tane USB 3.0 portu var fakat ön tarafta fan kontrolcü için yuva var (DVD sığmıyor). İhtiyacınız olursa halledersiniz. İncelemenizi öneririm.
Hocam r5 2600 400₺ daha ucuz ve gayet yeterli bence bi de hocam asus tuf mu mortar mı? Asus daha iyi ama msi 150₺ stem key veriyor napacağımı ben bilemedim
Kasa olarak Dark N10 a bir bak.
Yok hocam beğenmedim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı