R5 2600X Sıvı Soğutucu Önerisi

Sıvı soğutmaya çok güvenme. Kalitelileri pahalıdır. Pompaları olsun boruları olsun sıkıntısı çok. Her zaman hava daha iyidir. Bütçe belirtmen gerek. Kraken X62 bakabilirsin illa sıvı isterim dersen.
Hocam benim istediğim şey 4.2GHz hızında stabil bir ısıyla işlemciyi çalıştırabilmek.
RGB ışıklandırması olması önemli ve uyumluluk önemli.
Bu söylediklerimi karşılayan en ucuz hava soğutma/sıvı soğutma önerisi istiyroum.
Sıvı soğutmaya çok güvenme. Kalitelileri pahalıdır. Pompaları olsun boruları olsun sıkıntısı çok. Her zaman hava daha iyidir. Bütçe belirtmen gerek. Kraken X62 bakabilirsin illa sıvı isterim dersen.
Kraken X62 işlemcinin fiyatında yalnız.

Tam olarak çıkacağın en yüksek miktarı yazman gerek buraya. İnsanlar bütçe olmadan yorum yapamazlar.
Hocam işlemci soğutucunun fiyatını bilmediğim için öyle söyledim. Benim çıkacağım hıza göre en ucuz ve kaliteli bir soğutucu istiyorum.

Maksimum 4.2GHz - 4.3GHz hıza çıkacağım.

İnatla hız yazıyorsun zaten ilk mesajında var o. Benim senden istediğim verebileceğin en fazla fiyat kaç? Yani paranı soruyorum. Ona göre bakacağız.

Sana ben hava önereceğim. Yüksek bütçe harcamak istersen bunu al:
Noctua NH-D15S, Premium Dual-Tower CPU Cooler with NF-A15 PWM 140mm Fan

Bunu alman sana yeter diye düşünüyorum:
Deep Cool Gammaxx 400 Intel/AMD 20x25mm Fan Kırmızı Led CPU Soğutucusu

İşlemcine uygun olup olmadıklarına bakmadım. Sen incelersin. Seçenekleri bırakıyorum:
CORSAIR CW-9060024-WW Hydro Serisi H80i v2 Yüksek Performanslı Sıvı İşlemci soğutucusu
Corsair H60 Sıvı Soğutma Sistemi CW-9060007-WW
CM MasterLiquid ML240L RGB Led Fanlı İşlemci Sıvı Soğutma Kiti (İntel&AM4 destekli) (MLW-D24M-A20PC-R1)
Corsair Hydro Series H100i V2 240 mm Intel-AMD Uyumlu Sıvı Soğutucu

Aklıma geldikçe mesajı düzenlerim. Şimdilik bunlara bakabilirsin. Her birisinin kasana ve işlemcine uyumuna bakmadan alma.

İşlemcinin her zaman max durumda görme isteği nedendir darboğazmı yaşıyorsun veya senin için gerekli bazı durumlar için yavaş mı kalıyor? İşlemci için 55-60 dereceler aslında gayet normal. 4.2 Ghz hızına kadar çıkmak için 600 TL kadar masraf edeceğine keşke 2600x alacağın kadar 2700x alsaydın 2150 TL flan fiyatı. Ayrıca yanında gelen RGB fan sana gayet yeterdi ve 4.2 Ghz hızlarına rahatlıkla çıkabilirdin.
Sen araba aldığında 220 İbre var diye her zaman 220 ilemi geziyorsun. Yeri geldiğinde o hızlara çıkabildiğini bilmek sana yetmeli aslında.

İşlemcinin her zaman max durumda görme isteği nedendir darboğazmı yaşıyorsun veya senin için gerekli bazı durumlar için yavaş mı kalıyor? İşlemci için 55-60 dereceler aslında gayet normal. 4.2 Ghz hızına kadar çıkmak için 600 TL kadar masraf edeceğine keşke 2600x alacağın kadar 2700x alsaydın 2150 TL flan fiyatı. Ayrıca yanında gelen RGB fan sana gayet yeterdi ve 4.2 Ghz hızlarına rahatlıkla çıkabilirdin.
Sen araba aldığında 220 İbre var diye her zaman 220 ilemi geziyorsun. Yeri geldiğinde o hızlara çıkabildiğini bilmek sana yetmeli aslında.
Şimdi hocam öncelikle 50-60 derece ısıyı 4.2GHz’deyken BOŞTA alıyorum.

RTX 2070 ekran kartı kullanıyorum 3.6GHz yetmiyor.

Madem 3.6GHz hızında çalıştıracaktım neden 500-800 TL’lik işlemci almadım.

Anlatmak istediğim bu, 3.6GHz’de kullanmak koyuyor bana.

Olmuşla ölmüşe çare yok maalesef, geriye dönme şansım olsaydı 2700x değil, i5 9600K alırdım.
Sana ben hava önereceğim. Yüksek bütçe harcamak istersen bunu al:
Noctua NH-D15S, Premium Dual-Tower CPU Cooler with NF-A15 PWM 140mm Fan

Bunu alman sana yeter diye düşünüyorum:
Deep Cool Gammaxx 400 Intel/AMD 20x25mm Fan Kırmızı Led CPU Soğutucusu

İşlemcine uygun olup olmadıklarına bakmadım. Sen incelersin. Seçenekleri bırakıyorum:
CORSAIR CW-9060024-WW Hydro Serisi H80i v2 Yüksek Performanslı Sıvı İşlemci soğutucusu
Corsair H60 Sıvı Soğutma Sistemi CW-9060007-WW
CM MasterLiquid ML240L RGB Led Fanlı İşlemci Sıvı Soğutma Kiti (İntel&AM4 destekli) (MLW-D24M-A20PC-R1)
Corsair Hydro Series H100i V2 240 mm Intel-AMD Uyumlu Sıvı Soğutucu

Aklıma geldikçe mesajı düzenlerim. Şimdilik bunlara bakabilirsin. Her birisinin kasana ve işlemcine uyumuna bakmadan alma.
Hocam bu Rainbow ledlere sahip olan fan var mı belirttiğim bütçede?
Ayriyeten Deep Cool sanırım pek yeterli gelmeyecek 0.6GHz hız aşırtma yapan birisi stres testine sokup videoya almış ve 80 dereceleri görmüş.
Son olarak 450 TL fiyat bandında istediklerimi karşılayacak RGB'li sıvı soğutma var mı 24CM'lik.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı