R5 3400G ekran gidip geliyor

370728

Decipat
Bazen oyunlarda, bazen webde iken bile gidiyor. 3-4 saniye gelmiyor. Dönüştürücü kullanıyorum. Aynı monitördeyken eski bilgisayarımda bir sorun olmuyordu(Eski bilgisayarda iken dönüştürücü kullanmıyordum). Bunun sebebi neden olabilir?
Sistemim:
  • 3400G
  • 16 GB DDR4
  • Vega 11

Ekran kartının sürümünün güncel olup olmadığını bilmiyorum.

Dönüştürücüden olduğunu düşünüyorum. Dönüştürücüsüz deneme şansınız var mı?

Varsa bir deneyin. Onun haricinde eğer sorun devam ederse pek olacağını sanmam ama RAM'lerden olabilir bir tak çıkar yapın. O da olmazsa kabloyu değiştirip deneyin en son çare olarak sistemi baştan kurup deneyin ama çok gereksis olur. Kablo da çözüm sağlamazsa monitörü servise gönderin.

Dönüştürücüden olduğunu düşünüyorum. Dönüştürücüsüz deneme şansınız var mı?

Varsa bir deneyin. Onun haricinde eğer sorun devam ederse pek olacağını sanmam ama RAM'lerden olabilir bir tak çıkar yapın. O da olmazsa kabloyu değiştirip deneyin en son çare olarak sistemi baştan kurup deneyin ama çok gereksis olur. Kablo da çözüm sağlamazsa monitörü servise gönderin.

Deneme şansım yok maalesef. Elimde HDMI kablosu yok şu an, monitörüm eski olduğu için VGA. Ek olarak ekran geldikden sonra parlaklığın azaldığını hissediyorum. Belki alakası yoktur ama söyleyim gene.

Yeni konular

Geri
Yukarı