R5 3500 ile RX 6600 darboğaz yapar mı?

keitha

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, iyi Sosyaller. Bir ekran kartı almayı düşünüyorum ama darboğaz yapar mı diye düşünüyorum, yardımcı olur musunuz?

Darboğaz çok değişkenlik gösteren bir şey. Cogu AAA oyunlarda SAM açtığın sürece pek darboğaz yemezsin. Ama GTAV, Valorant, CSGO, AC serisi gibi oyunlarda yersin biraz da olsa.

5XXX ile 3xxx serisi arasında 200+FPS fark var Csgo ve Valorant'ta neredeyse.

Biraz yapıyor sanırsam hocam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu test var ve darboğaz yapıyor maalesef.

RX 6600XT kullandığı ama gene RX 6600 ile de yapacaktır.

Bir miktar elbette.
Darboğaz çok değişkenlik gösteren bir şey. Cogu AAA oyunlarda SAM açtığın sürece pek darboğaz yemezsin. Ama GTAV, Valorant, CSGO, AC serisi gibi oyunlarda yersin biraz da olsa.

5XXX ile 3xxx serisi arasında 200+FPS fark var Csgo ve Valorant'ta neredeyse.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu ekran kartı yerine GTX 1660S tercih etsem benim için daha mı iyi olur?

1660S için verdiğin paraya yazık olur.

GTAV'te oyun motorundan dolayı öyle. Zaten oyunda 150fps+ aldığında oyun stutterlamaya başlıyor. Dying Light'ta normal. Rust open world bir oyun olduğu için normal. Ben 5600X'imle bile %99 gpu kullanamıyorum.

Hocam bir miktar darboğaz olur dediysek elbette bu anlık takılmaların yaşanacağı seviyede değil. Günlük kullanımda ciddi bir sorun yaşamazsınız, darboğazın ciddi sorun yarattığı noktalarda da ki pek sanmam, VSR ile oyuna 2K çözünürlüğe çıkartabilirsiniz.

1660S için verdiğin paraya yazık olur.

GTAV'te oyun motorundan dolayı öyle. Zaten oyunda 150fps+ aldığında oyun stutterlamaya başlıyor. Dying Light'ta normal. Rust open world bir oyun olduğu için normal. Ben 5600X'imle bile %99 gpu kullanamıyorum.
Hocam bir miktar darboğaz olur dediysek elbette bu anlık takılmaların yaşanacağı seviyede değil. Günlük kullanımda ciddi bir sorun yaşamazsınız, darboğazın ciddi sorun yarattığı noktalarda da ki pek sanmam, VSR ile oyuna 2K çözünürlüğe çıkartabilirsiniz.
O hâlde RX6600 tercih etmemde problem yok sanırım, yorumlarınız için çok teşekkür ederim.
Şu kartın fiyatıda iyi 1300tl ekleyebilirseniz.
Bütçemi ne yazık ki arttıramam hocam, öneriniz için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı