R5 3500X sistem görüntü vermiyor

sonUstaYILD1Z!

Decapat
Arkadaşlar bugün Ryzen 5 3500X işlemci, B450M anakart ve 8 GB G.Skill RAM Bellek aldım Letgo üzerinden. Satan arkadaş Adana'daydı. Bir arkadaşı ile getirdi bana. Anakartı taktım, öncelikle RAM'leri takarken böyle garip naylon sesi geliyordu onu belirtmek isterim. Sonra ana güç girişini, 4 pin girişini, Power SW ve reset SW kablolarını, ekran kartımı ve 6 pin güç girişini sorunsuz bir şekilde taktım. Fakat sisteme görüntü gelmedi. Arkadaş RAM'i biraz oynat düzelir o RAM'ler bazen tam oturmaz dedi. (Click sesini duydum ve tam oturttum.) Sonra görüntü gelmediği için geri verdim ben ödediğim yarı parayı (800 TL) geri aldım. Kendisi bu işin ticaretini yapıyor ve bana anakartı yakmış olabileceğimi, 4 pin girişini ekran kartının 4 pin girişi olarak takmış olabileceğimi söyledi. Şimdi size 4 taktığım 4 pin girişini de yollayacağım. Bu arkadaş dolandırıcı mıdır? Letgo'da adı Hkm'dir. Size ürünün linkini atıyorum bana yardımcı olabilir misiniz? Arkadaş çalışmazsa anlaşılır ne olduğu falan diyor. Ben bu konularda tecrübeliyim fakat, hani bir ihtimal olsa dahi yani yakmış olabilir miyim? Bu arada ekran kartı sorunsuz. Tam oturtmama rağmen ekran kartım da sallanıyordu onu da belirtmek istiyorum. Güvenlik kilidini falan kapadım sallanıyordu bayağı. Power da aynı şekilde sıfır ve 80+ önceki sistemimde hem ekran kartı hem Power sorunsuz çalışıyordu. Lütfen yardımcı olunuz. Ürün:

Hocam R5 3500X apu işlemci değil görüntü vermez. Görüntü alabilmeniz için ekran kartı kullanmanız gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı