R5 3500X sistem yükte kendini yeniden başlatıyor

mtncsgun

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, 2 gündür bu sorun ile uğraşıyorum. Bakmadığım yer izlemediğim video kalmadı. İlk başlarda bilgisayarı yoran, yüke bindiren oyunlar oynarken PC 10 dakika sonra kendini yeniden başlatıyordu fakat ekran gelmiyordu, Power tuşuna basınca da kapanmıyordu. PSU'nun tuşundan kapattıktan sonra birkaç kere aç kapa yapınca anca ekran geliyordu, 10-15 dakika beklemek gerekiyordu. Isı değerlerinde hiçbir problem yok ekran kartı maksimum 75, işlemci maksimum 67 dereceyi görüyor yük testlerinde. Ben de bilgisayarcıya götürdüm ve anakartta kısa devre ve statik elektrik RAM'lerde de statik elektrik olduğunu söyledi. Orada bir FurMark testi yaptım 10 dakika hiçbir problemle karşılaşmadım fakat eve gelip God of War açtım 10 dk sürmeden tekrardan kendini resetledi. Şu an FurMark testi yaptım 15 dk bir problem yok. Cidden anlam veremiyorum. Bu sorunla daha önce karşılaşan ya da çözümü bilen arkadaşlardan yardım rica ediyorum, şimdiden çok teşekkür ederim.

Bilgisayarımın özellikleri:

Ryzen 5 3500X.
ASUS RTX 2060 EVO.
XPG 2x8 3000 MHz.
Sharkoon TG5 Pro 650W 80+
ASUS Prime B450M kıı.
Aerocool Cylon 4F.
Aerocool 2 adet fan. Üst kısma yerleştirdim, bu fanlar hariç kasada 3'ü önce 1'i arkada olmak üzere 4 fan bulunuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamdır sonuçları sizinle paylaşacağım, çok teşekkür ederim.
30 dakikalık Power testinde ekran kartı maksimum 75 işlemci maksimum 58 dereceyi gördü, şimdi RAM testlerine geçiyorum.
OCCT RAM testinde de bir problem çıkmadı.
Benchmark'larda sıkıntı çıkmıyorsa son olarak MemTest86 deneyin. Öyle de bir problem olmazsa ve eğer probleminiz devam ediyorsa benim çözebileceğim bir şey değil maalesef.

Benchmark'larda sıkıntı çıkmıyorsa son olarak Memtest86 deneyin. Öyle de bir problem olmazsa ve eğer probleminiz devam ediyorsa benim çözebileceğim bir şey değil maalesef.

Konuyu açtıktan sonra 7-8 saat civarında BF5-BF1-Valorant oynadım bir problem çıkmadı. Çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Galiba problem çözüldü.

Yeni konular

Geri
Yukarı