R5 3600 Auto OC zararlı mıdır?

Solidentra

Picopat
AMD Ryzen Master uygulamasına girdiğimde Auto OC ayarını gördüm. Bu ayarı açmamda bir sakınca var mıdır?

Sistemim;

AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz 35MB önbellek 6 çekirdek AM4 7nm tray işlemci.

XPG 512 GB SX8100 PCI-e GEN3x4 M.2 SSD (3500 MB okuma / 2400 MB yazma)

Gigabyte B450M h 3600MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 VGA HDMI mATX anakart.

240mm Sıvı Soğutma (çift fanlı)

Game Booster GB-PR021bw RGB tg beyaz USB 3.0 mid Tower kasa.

Son düzenleme:
Bir sıkıntı olmaz. Fakat Voltaj ayarları vs tamamen otomatikte olacağı için ve eğer hava soğutma kullanıyorsanız biraz fan sesi ile karşılaşabilirsiniz. Yani Browser açınca CPU anlık ısı değiştirdiğinde anlık fan sesi değişir vs. Onun dışında tabii ki işlemciniz biraz daha sıcak çalışacaktır.

Auto OC ayarları çok sıkıntı çıkartmayacaktır o zaman. Ama OC rehberlerine bakıp daha verimli bir OC yapabilirsiniz.
Ya manuel olarak kurcalamak istemiyorum işlemci kendisi yapsın istiyorum herhangi bir sıkıntı çıkarmaz yani değil mi ?
Bir sıkıntı olmaz. Fakat Voltaj ayarları vs tamamen otomatikte olacağı için ve eğer hava soğutma kullanıyorsanız biraz fan sesi ile karşılaşabilirsiniz. Yani Browser açınca CPU anlık ısı değiştirdiğinde anlık fan sesi değişir vs. Onun dışında tabii ki işlemciniz biraz daha sıcak çalışacaktır.
Kasanın kendisinde 7 fan var + olarak 240mm lik sıvı soğutma var ısı problemi zarar vericek şekilde olur mu peki ?

Önerebileceğiniz basit bir rehber var mıdır forumda olan ?
Ryzen Master'in son sürümü bilgisayarınızda kurulu ise eğer şunu yapın.
Bunun sonucu paylaşırsanız ben size yardımcı olurum.

Geri
Yukarı