R5 3600 boştayken ısınıyor

M.aliiblgnc

Centipat
Daha fazla  
R5 3600 stok fan ile hazır sistem aldım. Daha 1 hafta oldu alalı. Oyunlarda falan 70 dereceyi geçmiyor ama boştayken 40-50-60 derecelerde geziyor ve demin dosya indirirken 70 derecelere vurduğunu gördüm. Bunu da fandaki ani hızlanma sesinden fark ettim. Çözüm olarak ne yapabilirim? bir de voltaj ayarı falan pek bilmiyorum. Böyle kullansam sıkıntı yaşar mıyım? Yaza doğru sıvı soğutma falan almayı düşünüyorum. Şu an ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS ayarlarınızı sıfırlayın ve ardından CPB özelliğini devre dışı bırakın XMP'yi aktif hale getirin tekrardan. Sorununuz çözülecektir. Ben aynı işlemci stok fan ile 34 derece stabil kullanıyorum.
Nasıl yapılıyor hocam kendim galledebimrmiyim
Maalesef ben de taze R5 3600 kullanıcısıyım, daha 3 gün oldu ya da olmadı kullanmaya başlayalı bugün Warzone'da 85 dereceleri gördüm stok fanı ile. Zaten bilgisayar kendini kapattı 10 dakika geçmeden. Yük altında değilken de 50 55 dereceleri görüyordu, yük altında değilken bile 50 55 derecelerde dolaşması benim de çok canımı sıktı, sıvı soğutucuya geçtim düzeldi artık yük altında değilken 34 35 derecelerde dolaşıyor.
Ben de yazın sıvı soğutucuya geçicem garanti şu an sistem yebi oldupunran bütçe ayıramıcam ona
CPB kapatıp manuel overclock yapmayı deneyebilirsiniz.
Şimdi işlemci hızını 3,8 ghze sabitledim bir 10 15 derece serinledi zararı olmaz sanırım sisteme

Son düzenleme:

Geri
Yukarı