R5 3600 için soğutmaya gerek var mı?

Diğer parçalar nedir? AMD sistem şaşırttı.
R5 3600
Gigabyte B450M S2H
Sapphire Pulse 5600 XT (Max. 56 dereceyi gördü oyunlarda bu arada)
T-Force 8x2 16 GB 3200 MHz DDR4
Kingston 500 GB M.2 nVME SSD
WD Blue 1 TB HDD
Corsair VS650 80+ PSU
Viewsonic VX2458-C-MHD Curved 144Hz 1ms
Sıcaklık değerlerin çok iyi de nasıl elde ettiğini merak ettim. Bunları söyleyebilir misin rica etsem?
- Oda sıcaklığı.
- Yaşadığın şehir.
- Hangi oyunlarda ve ayarlarda bu değerleri aldığın.
- Çözünürlüğün.
İstanbul. Oda sıcak biraz güneş aldığı için maalesef. 1080p çözünürlük. Oyunlar şu an CoD MW2 Remastered, PUBG, CS:GO, AC Odyssey, HoI 4, Watch Dogs 2. En çok girdiğim oyunlar bunlar.
Oyunların hepsi Ultra ayarlarda ve V-Sync kapalı şekilde.

R5 3600
Gigabyte B450M S2H
Sapphire Pulse 5600 XT (Max. 56 dereceyi gördü oyunlarda bu arada)
T-Force 8x2 16 GB 3200 MHz DDR4
Kingston 500 GB M.2 nVME SSD
WD Blue 1 TB HDD
Corsair VS650 80+ PSU
Viewsonic VX2458-C-MHD Curved 144Hz 1ms
Sizin böyle bir sistem toplamanız cidden şaşırttı 😲 Şom ağzımı açayım herhangi sürücü sorunu yaşadınız mı diye sorayım?

Kasanın hava akışı iyi denebilir işlemci sıcaklığı normal ama ekran kartı sıcaklığı yükte çok serin acaba fan hızı nedir?

75 dereceyi geçiyorsa bence daha iyi bir soğutucu gerek. Hatta bana göre 70 dereceler bile dikkatli ol anlamı taşır.
Cidden abartmayın stok soğutucu ve CPB açık sıcaklıklar gayet iyi 75 derece hem ekran kartı hem işlemci için sıcaklıklar kötü denemez.

Cidden abartmayın stok soğutucu ve CPB açık sıcaklıklar gayet iyi 75 derece hem ekran kartı hem işlemci için sıcaklıklar kötü denemez.
70-75 dereceler gayet normal denebilir. Ancak 80 dereceye kadar çıkması kötü, stok soğutucu olsa bile. Bu stok soğutucunun bir noktadan sonra yetersiz olduğunu gösteriyor. 80 derece oyunlar için iyi bir değer değil maalesef.

Haklısın ya belli süre sonra artık batıyor resmen insana:)

Hiç sorma ya durduk yere bir parçama takıyorum. Geçen aylarda sağlam 1 TB HDD vardı sistemde 4 yıldır kullanıyordum baymıştı ilk başlarda ortaya drop yeme yükleme ekranı geç yükleniyor diye bahane ürettim okuldaki arkadaşım badsector testi yap ekran görüntüsü at dedi sağlam çıktı arkadaşım dedi bu sağlam ben dedim yok yok bozuk o bozuk deyip gidip SSD almıştım🤣

Geri
Yukarı