R5 3600 Isı Değerleri

sopikhant

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI Geforce 1660 TI AMD Ryzen 5 3600 B450M S2H V2 Corsair 8GB 3600MHz Ram Seagate 500GB HDD Gigabyte 240GB SSD
Selam dostlar, R5 3600 İşlemcimi CPB açık şekilde, hiçbir voltaj ayarı yapmadan Snowman M.200 ile kullanıyorum. Oyun olarak Valorant, CS:GO ve Witcher 3 oynuyorum. Oyun içi sıcaklık en fazla Witcher 3 de 72-73 oluyor (orta grafikler). AIDA 64'ün 2 dakikalık sistem kararlılık testinde (CPU KULLANIMI %100) işlemci 86°C oldu. Sizce bu değerler iyi midir? Ve sanırım voltaj dengesizliğinden Witcher 3 de sıcaklık sürekli değişiyor. Önereceğiniz bir voltaj ayarlama videosu/rehberi var mı? İşlemciyi böyle kullansam bir sıkıntı olur mu? Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Isı değerlerin normal, voltajı 1.275 yapıp 4.4Ghz ayarla teste sok, mavi ekran vermez yuksek ihtimal.

Olurda verirse 4.3Ghz düşür, kesin çalışacaktır. Isıdada düşme olacak. AMD anakartları stok olarak fazla voltaj veriyor malesef.

Isı değerlerin normal, voltajı 1.275 yapıp 4.4Ghz ayarla teste sok, mavi ekran vermez yuksek ihtimal.

Olurda verirse 4.3Ghz düşür, kesin çalışacaktır. Isıdada düşme olacak. AMD anakartları stok olarak fazla voltaj veriyor malesef.
Bana yardımcı olacak bir voltaj rehberi/videosu önerebilir misiniz?

Geri
Yukarı