R5 3600 işlemci için anakart

Hepsinde 3000 ready yazıyor zaten B450 olanlarda ama BIOS Update gerekli. Benim ASUS B450-F'de de yazıyor 3000 ready ama BIOS güncel gelmedi. Ben güncelledim. Demek istediğim şey arkadaş tak çalıştır yapamayabilir.
Teşekkürler BIOS güncellemesi yaparsam kesin çalişir değil mi? Bir ton para vereceğiz boşa gitmesin.

Son düzenleyen: Moderatör:
işte ne overclock düşünüyorum ne satmayı düşünüyorum ne usb portları umrumda ne m.2 nede başka şey R5 3600 çalıştırsın oyunlarda 1080p-medium da 60 FPS versin yeter 3 yıl sonra çöp olcak benim için ama işlemci performansı düşer 1080p-medium da 60 FPS vermez diyosanız ozaman başka ,dediğin ürünü alim ozaman
İşlemci performansı düşmez canım öyle bir şey olmaz. O zaman Ryzen 3600'ü BIOS güncellemesi olmadan destekleyen en ucuz anakartı alıp keyfinize bakın :)

Bütün mesajlarınız-yardımlarınız için teşekküler. bugün sipariş veriyorum ve şu paçaları alıcam ,nolur nolmaz son kez sormak istedim bi uyumsuzluk varmı güncelleme yapmadan kullanabilirmiyim diye.aslında ekran kartını 2000e satıcaktım eski kartla devam edicektim ama alıcı bulamayınca mecburen bu yeni sistem topluyorum
Ekran kartı satın alındı: MSI Nvidia GeForce RTX 2060 Ventus XS 6G OC 6GB 192Bit GDDR6 Fiyatı
Anakart: MSI B450M PRO-M2 Max AMD B450 3200MHz DDR4 mATX Anakart Fiyatı
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 3,6GHz 35MB Cache Soket AM4 İşlemci Fiyatı
RAM: Corsair Vengeance 16GB(2x8GB) 3200MHz DDR4 Ram Fiyatı

Bütün mesajlarınız-yardımlarınız için teşekküler. bugün sipariş veriyorum ve şu paçaları alıcam ,nolur nolmaz son kez sormak istedim bi uyumsuzluk varmı güncelleme yapmadan kullanabilirmiyim diye.aslında ekran kartını 2000e satıcaktım eski kartla devam edicektim ama alıcı bulamayınca mecburen bu yeni sistem topluyorum
Ekran kartı satın alındı: MSI Nvidia GeForce RTX 2060 Ventus XS 6G OC 6GB 192Bit GDDR6 Fiyatı
Anakart: MSI B450M PRO-M2 Max AMD B450 3200MHz DDR4 mATX Anakart Fiyatı
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 3,6GHz 35MB Cache Soket AM4 İşlemci Fiyatı
Bence anakartı micro atx alma atx normal boy al ileride sağlıklı olmaz micro atx parça kapasitesi az atx boya daha fazla parça takabilirsiniz

Bence anakartı micro atx alma atx normal boy al ileride sağlıklı olmaz micro atx parça kapasitesi az atx boya daha fazla parça takabilirsiniz
hocam fazla parcaydı özelliklerdi vs bunlar önemli değil benim için gecici olarak alıyorum 3 yıl sonra çöpe atıcam:p uyum sorunu varmı onu bilmek istiyorum sadece

13 bin TL bütcem vardı ve birkaç sene sonra biraz daha para biriktirip en üst düzey PC toplama hayalim vardı.
Ama şu anki PC artık oyunlarda 20-30 FPS'nin üzerine cıkmadığı için 3 bin TL ile RTX 2060 ekran kartı aldım ve FX8350 işlemci ile o zamana kadar idare ederim diye düşündüm ama evdeki hesap çarşıya uymadı, bu işlemci ile birçok oyun 30 FPS'den yukarı çıkmıyor.

Mecburen birkaç bin TL daha harçayıp işlemci, RAM ve anakart almak zorundayım.
Aşağıda belirttiğim işlemci ve RAM'i alacağım ama anakart konusunda tam bir cahilim.

Anakartın iyisi ve kötü arasında işlemci performansı farkı yoksa belirtiğim işlemciye ve RAM'e uygun en ucuz anakartı almak istiyorum.

Kısaca aldığım RTX 2060 ekran kartını en iyi besleyecek en ucuz işlemci, RAM, anakartı alıp birkaç sene idare etmek.

İşlemci R5 2600 düşündüm ilk ama R5 3600 ile arasında RTX2060 kartında 30 FPS fark var o yüzden en uygun işlemci R5 3600 diye düşünüyorum, RAM ise 16 GB -3200MHz- CL16 en uygunu diye düşündüm.

Anakart önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

PSU: Anakart güç kablosu 24Pin, işlemci güç kablosu 8 pin.
Ekran kartı: RTX 2060 OC
İşlemci: R5 3600
Anakar: ?
Belirttiğin işlemci ve ram ile B450 Tomahawk Max kullanıyorum, işlemciyi doğrudan görüyor zaten (ama bios güncellemek şart) diğer B450 anakartlar gibi problem olmuyor, ve sistemimden memnunum Samsung Evo 860'ı unutma :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı