R5 3600 - RX 5700 Mech GP OC sistemdeki yüksek sıcaklık değerleri

AMD R5 3600-MSI RX 5700 MECH GP OC-B450M-A PRO MAX-OCZ 480GB- KINGSTON 16GB RAM - Vatan Bilgisayar sistemi alalı 3 hafta oldu. Oyunlarda en yüksek ayarlarda FPS'ler beni memnun etti. Fakat sıcaklık değerleri ve en düşük ayarlardaki performanslar yüzümü güldürmedi. Fortnite en düşük ayarlarda 170 FPS'leri görüyorum lobide ise droplar giriyor. CS:GO en düşükte yüksekten düşük FPS'ler alıyorum. RAM tek kanal olduğu için mi bu kadar performansı etkiliyor? İnternette RTX 2060 veya RX 5700 testlerinde ısı ve FPS değerleri arasında farklar var. Sıkıntı ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.
10 dk Epic ayarlarda Fortnite oynayınca sıcaklık değerleri şöyle boyutu aştığı için yükleyemedim.
Ekran kartı: 84 derece.
RAM: 92 derece.
VRM: 80 derece.
İşlemci: 78 derece.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    25,9 KB · Görüntüleme: 42
Keşke almadan buraya konu acsaydiniz nerede sorunlu bir parça var onu almissiniz MSI Mech serisi termal ped koymadiklari için gayet normal GP olan sürümünde duzelttik dediler ama maalesef düzelmemis belli ki. Kasanin onu mesh değil ve hava alacak hiç yer yok. RAM sıcaklığının sebebini bilmiyorum ama gercekten cok fazla. SSD'nin de sağlık sorunu var kisacasi kronik sorunlu eğer iade edebilirseniz daha iyi serin çalışan bir sistem toplanabilir.

Keşke almadan buraya konu acsaydiniz nerede sorunlu bir parça var onu almissiniz MSI Mech serisi termal ped koymadiklari için gayet normal GP olan sürümünde duzelttik dediler ama maalesef düzelmemis belli ki. Kasanin onu mesh değil ve hava alacak hiç yer yok. RAM sıcaklığının sebebini bilmiyorum ama gercekten cok fazla. SSD'nin de sağlık sorunu var kisacasi kronik sorunlu eğer iade edebilirseniz daha iyi serin çalışan bir sistem toplanabilir.
Bu sorunları belirtsem iade edebilirmiyim?
FPS değelrerinden memnunum ama ısı değerleri çok yüksek gidip iade etmeye çalışacağım. GP modeli olanlarda ısı ve drop yoktu internettteki testlerdede aynı şekilde.Ne yapsam bilemedim.

Bu sorunları belirtsem iade edebilir miyim?

FPS değelrerinden memnunum ama sıcaklık değerleri çok yüksek gidip iade etmeye çalışacağım. GP modeli olanlarda ısı ve drop yoktu internettteki testlerdede aynı şekilde. Ne yapsam bilemedim.

2 Hafta iade süresi var diye hatırlıyorum. Parçalar da donanımsal sorun ciksaydi kabul ederlerdi. Yani denemekten zarar gelmez çok isiniyor kendi kendine sistem kapanıyor derseniz yine bir ihtimal var :)

2 Hafta iade süresi var diye hatırlıyorum. Parçalar da donanımsal sorun ciksaydi kabul ederlerdi. Yani denemekten zarar gelmez çok isiniyor kendi kendine sistem kapanıyor derseniz yine bir ihtimal var :)
Evimin yakınında diye vatandan aldım.Keşke sinerji veya incehesaptan alaydım.RTX 2060 veya Sapphire in modellerini alsaydım böyle sıkıntılar olmazdı.Bugün gideceğim umarım çözülür.

Aynı kartı bende kullanıyorum,bende sizin gibi Vatan'dan aldım sistemimi.Kasam mb511,ekran kartım Gta 5,Forza Horizon 4,Battlefield 5,Nfs Heat gibi yüksek oyunlarda ultra ayarlarda saatlerce oynadım en fazla gördüğüm sıcaklık 76 derece oldu ki o da o şekilde uzun seyretmeden düştü, stres testi yaptım defalarca yarım saat ve üstü 1080p 8xmsaa açık şekilde 77 dereceyi geçmedi.
Sizde 84 derece biraz yüksek, sanki bana kasanızın hava sirkülasyonu ile ilgili olabilir gibi geldi, parçaları vatanda değiştirebildinizmi ben de ufak bi ürün almıştım 2 hafta süre içinde değiştirebiliyorlar ama kesinlikle açılmamış ve kullanılmamış olması şartıyla, size tavsiyem önü mesh bi kasa alıp deneyin sistemi ve kasaya ekstra fan takabilirsiniz faydası olabilir.

Aynı kartı bende kullanıyorum, bende sizin gibi Vatan'dan aldım sistemimi. Kasam MB511, ekran kartım GTA 5, Forza Horizon 4, Battlefield 5, NFS Heat gibi yüksek oyunlarda Ultra ayarlarda saatlerce oynadım en fazla gördüğüm sıcaklık 76 derece oldu ki o da o şekilde uzun seyretmeden düştü, stres testi yaptım defalarca yarım saat ve üstü 1080p 8xmsaa açık şekilde 77 dereceyi geçmedi.
Sizde 84 derece biraz yüksek, sanki bana kasanızın hava sirkülasyonu ile ilgili olabilir gibi geldi, parçaları Vatan da değiştirebildinizmi ben de ufak bir ürün almıştım 2 hafta süre içinde değiştirebiliyorlar ama kesinlikle açılmamış ve kullanılmamış olması şartıyla, size tavsiyem önü mesh bir kasa alıp deneyin sistemi ve kasaya ekstra fan takabilirsiniz faydası olabilir.

Dün Vatan'a gittim. Orada yarım saat kadar GTA V testinde 75'i geçmedi. Fan ayarlarından kaynaklıymış sanırım, %80 civarı yapınca sorun düzeldi. RAM ise tek kanal onu satıp çift kanal yapacağım. FPS'ler dediğim gibi memnun etti sıcaklıkları da çözersem problem kalmayacak.

Bende de tek kanal 16 gb kingston 3200 mhz ram var ben bekliyorum şimdilik biliyorum çift kanal da ortalama bi 10 fps daha performans artıyor ama benim düşüncem ilerde bi 8 gb 3200 ram alıp 24 gb da çift kanal ram kullanmak,ilerde çıkacak oyunlarda illaki ram kullanımı artacaktır şu an bile bf5 de 12 gb ram kullanıyor sistem.

Geri
Yukarı