R5 3600 RX6600 sistem oyunlarda düşük FPS veriyor

Mayra

Femtopat
Daha fazla  
Sistemim.
R5 3600.
RX6600.
B450M S2H.
500GB NVMe SSD.
650 80+ PSU.
3200 16 GB Dual RAM.
Bu sistem YouTube'da videolarda yuksek FPS verirken benim sistemimde sürekli droplar giriyor CS:GO Apex'te 60FPS'ye kadar düşüyor FPS normalde CS'de 200 -300 almam lazım ama çok drop yiyor.
Sicaklıklar normal sürücüler güncel Windows 11 kullanıyorum.
Bu arada işlemciyi yeni aldım 2. el 4.2 GHz çıkmıyor bu yuzden kaynaklanıyor olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sistem bende de var mesela hangi oyun da FPS düşüş yaşıyorsun Windows 10 kullanıyorum ben ama şöyle söyleyeyim Valorant'ta 250-270 FPS alıyorum CS:GO'da 300-350 alıyorum. Windows 11'den olabilir halen oturmuş değil bana göre Windows 11.

Ben de Windows 11 kullanıyorum. CS:GO'da daha yüksek FPS almam gerekmesine rağmen 300 civarlarında dolaşıyor. Ama Valorant'ta böyle bir sorun yok. Bence de Windows 11 kaynaklı bir sorun.

Ben de Windows 11 kullanıyorum. CS:GO'da daha yüksek FPS almam gerekmesine rağmen 300 civarlarında dolaşıyor. Ama Valorant'ta böyle bir sorun yok. Bence de Windows 11 kaynaklı bir sorun.

300 FPS normal hocam zaten daha yükseğini almamız için yani 400 500 işlemci değişmemiz lazım. Pardon senin PC yeni gördüm hocam bence de Windows 11'den kaynaklı.

Sistemim.
R5 3600.
RX6600.
B450M S2H.
500GB NVMe SSD.
650 80+ PSU.
3200 16 GB Dual RAM.
Bu sistem YouTube'da videolarda yuksek FPS verirken benim sistemimde sürekli droplar giriyor CS:GO Apex'te 60FPS'ye kadar düşüyor FPS normalde CS'de 200 -300 almam lazım ama çok drop yiyor.
Sicaklıklar normal sürücüler güncel Windows 11 kullanıyorum.
Bu arada işlemciyi yeni aldım 2. el 4.2 GHz çıkmıyor bu yuzden kaynaklanıyor olabilir mi?
Biosa girin, tüm ayarları defaulta alın öncelikle ve F10 kaydedip yeniden başlatın, daha sonra tekrar Biosa'a girin Settings/Advanced PCIe/PCI SubSystem settings kısmına girin, Re-Size BAR Support ve altındaki Above 4G Memory/Crypto da Enabled olsun. Daha sonra XPM'yi aktif edin sol üstte A-XMP profile 1 seçili olsun. Sonra Settings menüsüne geri dönün Bios/Os Configiration - Secure Boot Enabled yapın. Sonra tüm bu ayarları F10 yes diyerek kaydedip yeniden başlatın. Tekrar CS-Go girin ve deneme yapın. Sonucu bildirirsiniz.

Aynı sistem bende de var mesela hangi oyun da FPS düşüş yaşıyorsun Windows 10 kullanıyorum ben ama şöyle söyleyeyim Valorant'ta 250-270 FPS alıyorum CS:GO'da 300-350 alıyorum. Windows 11'den olabilir halen oturmuş değil bana göre Windows 11.

Hocam bir sorum olacak ben bu islemciyi yeni aldimda 4.2'ye PBO'da CPB de açsam 4.2GHz çıkmıyor. Sizinki otomatik çıkıyor mu acaba, yoksa benim silikonum çok kötü olduğu icin mi?

BIOS'a girin, tüm ayarları defaulta alın öncelikle ve F10 kaydedip yeniden başlatın, daha sonra tekrar BIOS'a'a girin Settings/Advanced PCIe/PCI subsystem settings kısmına girin, re-size bar Support ve altındaki above 4G Memory/Crypto da enabled olsun. Daha sonra Xpm'yi aktif edin sol üstte a-XMP profile 1 seçili olsun. Sonra settings menüsüne geri dönün Bios/Os configiration - Secure Boot enabled yapın. Sonra tüm bu ayarları F10 yes diyerek kaydedip yeniden başlatın. Tekrar CS:GO girin ve deneme yapın. Sonucu bildirirsiniz.

Deneyeceğim sonucu paylaşacağım olmaz ise Windows 10 kuracağım.

BIOS'a girin, tüm ayarları defaulta alın öncelikle ve F10 kaydedip yeniden başlatın, daha sonra tekrar BIOS'a'a girin Settings/Advanced PCIe/PCI subsystem settings kısmına girin, re-size bar Support ve altındaki above 4G Memory/Crypto da enabled olsun. Daha sonra Xpm'yi aktif edin sol üstte a-XMP profile 1 seçili olsun. Sonra settings menüsüne geri dönün Bios/Os configiration - Secure Boot enabled yapın. Sonra tüm bu ayarları F10 yes diyerek kaydedip yeniden başlatın. Tekrar CS:GO girin ve deneme yapın. Sonucu bildirirsiniz.

Yaptım hocam tüm dediklerinizi zaten XMP açıktı ama FPS hala CS:GO'da 70 100 arası. Ölünce ve gökyuzune bakınca 250 falan oluyor...
Apex'te bu şekilde droplar oluyor onda da 100 120 falan alıyorum.

Son düzenleme:
Hocam bir sorum olacak ben bu islemciyi yeni aldimda 4.2'ye PBO'da CPB de açsam 4.2GHz çıkmıyor. Sizinki otomatik çıkıyor mu acaba, yoksa benim silikonum çok kötü olduğu icin mi?

Deneyeceğim sonucu paylaşacağım olmaz ise Windows 10 kuracağım.

Yaptım hocam tüm dediklerinizi zaten XMP açıktı ama FPS hala CS:GO'da 70 100 arası. Ölünce ve gökyuzune bakınca 250 falan oluyor...
Apex'te bu şekilde droplar oluyor onda da 100 120 falan alıyorum.

Hocam ben hiçbir şey yapmadım kendisi gerektiğinder MHz yükseltiyor fakat zannetmem ama 1 incisi macunu kalitelir bir şey deneyin 2 incisi temiz format atın ve Windows 10 yükleyin bakalım düzelecek mi düzelmez ise aynı işlemciden bulup dener misiniz işlemciniz mi sıkıntılı acaba. Ama ben halen Windows 11 kaynaklı olduğunu düşünüyorum %75

Hocam ben hiçbir şey yapmadım kendisi gerektiğinder MHz yükseltiyor fakat zannetmem ama 1 incisi macunu kalitelir bir şey deneyin 2 incisi temiz format atın ve Windows 10 yükleyin bakalım düzelecek mi düzelmez ise aynı işlemciden bulup dener misiniz işlemciniz mi sıkıntılı acaba. Ama ben halen Windows 11 kaynaklı olduğunu düşünüyorum %75

Hocam Windows 10 kurdum sanki biraz daha stabil ama CS:GO'da 70 100 FPS aliyorum eski dandik sistemimde bile 150 200 alırdım bu sistemin Low'da 500e çıkması lazım ama bulamadım hala sorunu Apex Warzone CS:GO'da test edebiliyorum acaba hepsinede drop giriyor ama en fazla CS:GO sonra Apex sonra Warzone. Warzone GPU 100 kullandığı için o daha stabil Apex 60 70 CS:GO'da 40 50 80 gibi değişiyor GPU kullanımı.

80 GPU kullanımı cok fazla 40 50 60 normal fakat Windows 10 da aynısını yapıyorsa sorun yazılımsal değil 70 100 almaman lazım 500 çıkmasa bile 270-290-300 alman lazım macun değiştirdiniz mi ve en son olarak da aynı işlemciden bulup arkadaşınız da falan etrafınızda sizinkini çıkarıp onunkini takıp denemeniz yine çözülmes ise detaylı parça kontrol etmen lazım tek tek sorun neyde ona bakman lazım çünkü yukarıdaki arkadaşın BIOS da anlatıtığı şeyleride yaptın ve düzelmedi ise dediğimi yapman kalıyor bir tek.

Geri
Yukarı