R5 3600 RX6600 sistem oyunlarda düşük FPS veriyor

80 GPU kullanımı cok fazla 40 50 60 normal fakat Windows 10 da aynısını yapıyorsa sorun yazılımsal değil 70 100 almaman lazım 500 çıkmasa bile 270-290-300 alman lazım macun değiştirdiniz mi ve en son olarak da aynı işlemciden bulup arkadaşınız da falan etrafınızda sizinkini çıkarıp onunkini takıp denemeniz yine çözülmes ise detaylı parça kontrol etmen lazım tek tek sorun neyde ona bakman lazım çünkü yukarıdaki arkadaşın BIOS da anlatıtığı şeyleride yaptın ve düzelmedi ise dediğimi yapman kalıyor bir tek.

CS'de tuhaflık var hocam değerler normal olsa da almam gererkeni alamıyorum. Warzone falan Windows 11'e göre daha stabil. Benim kafama silikon kalitesi takıldı diagnostik testinde 2. Adımda cortluyor o kadar kotu silikon. Silikon kalitesi FPS etkiler mi onu merak ediyorum.

CS'de tuhaflık var hocam değerler normal olsa da almam gererkeni alamıyorum. Warzone falan Windows 11'e göre daha stabil. Benim kafama silikon kalitesi takıldı diagnostik testinde 2. adımda cortluyor o kadar kotu silikon. Silikon kalitesi FPS etkiler mi onu merak ediyorum.

Silikon FPS ile alakası yok etkilemez sadece sıcaklığını etkiler ee tabii sıcak olursa da makine biraz yorulur içerideki soğutmanda az ise az da olsa düşüş yaşarsın ama 3-5 kadar yani fakat senin durumun farklı şöyle dener misin hocam ben Valorant'ta 190-250 FPS alıyorum anlık değişiyor tabii en Low ayarda oynuyorum bir de Valorant'ı dener misin?

Geri
Yukarı