R5 3600 sıcaklık değerleri normal mi?

Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar R5 3600 kullanıcısıyım. GTA V'de en yüksek ayarlarda 10 saat online ders, oyun indirme kullanımdan sonra bu değerler normal mi?

1603904369150.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Düşündüğümden daha düzgün bir kasa. Önü tamamen cam bir kasa hayal etmiştim ancak yarısı mesh neredeyse ön tarafının. Bu kadar yüksek derece alması şaşırtıcı. Tamam Rampage biraz giriş seviyesi bir marka bunu da göz önünde bulundurmak lazım ama yine de mesh bir kasa için fazla.

Düşündüğümden daha düzgün bir kasa. Önü tamamen cam bir kasa hayal etmiştim ancak yarısı mesh neredeyse ön tarafının. Bu kadar yüksek derece alması şaşırtıcı. Tamam Rampage biraz giriş seviyesi bir marka bunu da göz önünde bulundurmak lazım ama yine de mesh bir kasa için fazla.

Aslında çoğu kişi R5 3600'ün çok ısındığını söylüyor. 80-90 derece kadar.

Aslında çoğu kişi R5 3600'ün çok ısındığını söylüyor. 80-90 derece kadar.
Malesef bu işlemciyi zapt etmek biraz zor. Ya sıvı soğutma veya iyi bir hava soğutma takacaksın, ya da kasa hava akışın mükemmel olacak. Masraflı bir işlemci. :D

i7 8700 gücünde. Gülü seven dikenine katlanırmış. Snowman T6 önerir misiniz?
Hocam hava soğutma konusunu pek anlamam. Forumda hava soğutma olarak genelde Arctic Freezer 34 modeli öneriliyor ancak pahalı geldiği için erteledim. Eğer onu alacak kadar bütçeniz varsa alabilirsiniz. Forumda en çok tavsiye edilen hava soğutmadır kendisi.

Hocam hava soğutma konusunu pek anlamam. Forumda hava soğutma olarak genelde Arctic Freezer 34 modeli öneriliyor ancak pahalı geldiği için erteledim. Eğer onu alacak kadar bütçeniz varsa alabilirsiniz. Forumda en çok tavsiye edilen hava soğutmadır kendisi.

Teşekkürler, iyi forumlar.

Bir işlemcinin 90 dereceye kadar ısınması normal değil ve herkeste böyle olması onu normalleştirmez. Bu konuya yazan R5 3600 sahiplerinin daha soğuk çalıştırdığını görüyorum.

Bence sorun kasanızdan ya da fanlardan kaynaklanıyor. Rampage zaten tavsiye edeceğim bir marka değil normalde. Dediğim gibi yan kapak açıkken sıcaklıklara bakın bir de.

İşlemcinizin fanını da son hızda çalıştırmayı deneyin BIOS'dan.

Bir işlemcinin 90 dereceye kadar ısınması normal değil ve herkeste böyle olması onu normalleştirmez. Bu konuya yazan R5 3600 sahiplerinin daha soğuk çalıştırdığını görüyorum.

Bence sorun kasanızdan ya da fanlardan kaynaklanıyor. Rampage zaten tavsiye edeceğim bir marka değil normalde. Dediğim gibi yan kapak açıkken sıcaklıklara bakın bir de.

İşlemcinizin fanını da son hızda çalıştırmayı deneyin BIOS'dan.
Aldığım Rampage 4C 120S fanlardan memnunum. Bu kasalarla birlikte gelen dahili fanları her kasada özenli koymuyorlar. Harici fanlar, dahili fanlardan çok daha iyi oluyor. Aerocool'un kasayla birlikte gelen Frost12 fanları 28 CFM ve 1000 RPM'e sahip. Aldığım Rampage ise 46 CFM 1200 RPM. Performans olarak Rampage çok daha iyi çıktı.

Yeni konular

Geri
Yukarı