R5 3600 sistemde oyunlar donuyor

Kutty

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, videoda da gördüğünüz gibi sık sık donmalar oluyor. Videonun sonuna doğru daha çok var eğer fark etmediyseniz. Chipset driverlarım hariç hepsi güncel ancak çoğu kişi chipset driveri ile alakalı olmadığını söylüyor ve aslında sadece CS:GO'da değil, tüm oyunlarda oluyor bu donmalar.

Sistem:
  • Anakart: ASUS Prime B450M-K II.
  • İşlemci: R5 3600.
  • Ekran kartı: ROG STRIX RTX 2060.
  • XPG 16 GB (2x8) 3200 MHz RAM.
  • Kioxia Exceria 500GB NVMe M.2 SSD (1700 MB okuma / 1600 MB yazma)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben ciddi bir donma algılayamadım. Sadece ölüm anında gördüklerim var.

Birincisi chipset sürücüsünü muhakkak güncel tutun. İkincisi güç seçeneklerinden yüksek performans olanı (varsa AMD Ryzen high performance) seçin. Bir de bu takılma CS:GO özelinde oluyorsa internet kaynaklı da olabilir. Bağlantıda choke var. Oyun ayarlarında izin verilen maksimum bant genişliğini artırın veya sınırsız yapın.

Bir sorun göremiyorum.

Birincisi chipset sürücüsünü muhakkak güncel tutun. İkincisi güç seçeneklerinden yüksek performans olanı (varsa AMD Ryzen High performance) seçin. Bir de bu takılma CS:GO özelinde oluyorsa internet kaynaklı da olabilir. Bağlantıda choke var. Oyun ayarlarında izin verilen maksimum bant genişliğini artırın veya sınırsız yapın.

2:08 ve 2:11 arasında olan donma neredeyse her 15 - 20 saniyede bir oluyor, sadece CS:GO'da değil tüm oyunlarda.

CS:GO normal hali bu bence.

Yani o küçük donma CS:GO oynayan herkeste mi oluyor diyorsunuz hocam?

Birincisi chipset sürücüsünü muhakkak güncel tutun. İkincisi güç seçeneklerinden yüksek performans olanı (varsa AMD Ryzen High performance) seçin. Bir de bu takılma CS:GO özelinde oluyorsa internet kaynaklı da olabilir. Bağlantıda choke var. Oyun ayarlarında izin verilen maksimum bant genişliğini artırın veya sınırsız yapın.

Nihai performansta hocam.

Geri
Yukarı