R5 3600 ve 1080P monitör sisteme ideal GPU önerisi

İyi günler, Ryzen 5 3600'lü sistemime bir ekran kartı almak istiyorum. 1080P 144Hz bir monitörüm var yani oyunlarda 2K veya 4K'ya çıkamayacağım için NVIDIA'nın 3000 serisini beklememin bir anlamı olmadığını düşünüyorum. (Belki 3060, o da ne zaman tanıtılacak kim bilir). Dediğim gibi 2K veya 4K oyunculuk yapamayacağım ancak 1080'de de gelecekte çıkacak oyunları Ultra ayarlarda rahatça oynamak istiyorum. Aklımda en mantıklı şu an 2000 serisi var. Ancak 2060 mı 2070 mi 2080 mi veya bunların superi mi hangisini alabileceğim hakkında fikrim yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

Not: Şu an aklımda bir bütçe yok ancak 4-5K civarını aşmak da istemiyorum. 2. el kartları da düşünüyorum.
Ben RTX 2070 Super aldım senin dediğin sisteme. İnsanlar bir anlamı kalmaz diyordu 1080p'de 2070 Super'in. Fakat %99'unu kullanıyor. İşlemcim de besleyebiliyor ekran kartını.

3000 serisi 1080P Gaming için biraz overkill kaçmaz mı? Evet çok güçlü bir kart 3070 ancak işlemcim onu besleyebilir mi? Bir de tahmini 3070 Türkiye'de ne zaman piyasaya sürülür?

Daha geçen gün mesut çeviğin videosunda duydum steamdeki oyuncuların neredeyse yüzde 80'i 1080p oyun oynuyor... 2K oyunlarda zaten fps düşüyor akıcı olmuyor. Güzel bir görüntü oluşuyor ama 1080 gibi akıcı olmuyor. Bakmayın siz 144- 240 hz li monitör bakanlara falan onlar işin lüksü e-sporcu değiliz ki sonuçta...

Burada tüm detaylar yazıyor ekimin 15. çıkacakmış...

Ben RTX 2070 Super aldım senin dediğin sisteme. İnsanlar bir anlamı kalmaz diyordu 1080P'de 2070 Super'in. Fakat %99'unu kullanıyor. İşlemcim de besleyebiliyor ekran kartını.

Ya aslında ben genelde CS:GO oynuyorum CS gibi bir oyun için 2070 Super vs. çok ama çok gereksiz ancak arada sırada da hikaye tabanlı oyunlar oynamayı seviyorum. Bu sebepten dolayı triple-a oyunlarda 1080P'de Ultra ayarlarda herhangi bir kastırma olmadan oynatacak bir ekran kartı almak istiyorum.

1660 Ti veya 1660 Super önerebilirim. 1080P için en ideal kartlandandır bence. İşlemcinizi şu an kullanıyorsanız sıcaklık değerleri hakkında bilgi verir misiniz?

Voltaj düşürme işlemi uygularsanız sıcaklık değerleriniz düşebilir.

Şu anki voltaj ve sıcaklık değerlerim şu şekilde, sizce daha da düşürmeli miyim? (Kasam çok eski olduğu için içeriye herhangi bir temiz hava girişi olmuyor sadece 1 adet exhaust fan var arkada)

Dosya Ekleri

• download.png
    download.png
    4,8 KB · Görüntüleme: 26
Şu anki voltaj ve sıcaklık değerlerim şu şekilde, sizce daha da düşürmeli miyim? (Kasam çok eski olduğu için içeriye herhangi bir temiz hava girişi olmuyor sadece 1 adet exhaust fan var arkada)

İdeal görünüyor yine de deneme yanılma yöntemiyle belki biraz daha indirebilirsiniz ama asıl sorun kasanızın havasız olması, eğer iyi bir hava akışı sağlarsanız o zaman güzel derecelere ulaşabilirsiniz.

İdeal görünüyor yine de deneme yanılma yöntemiyle belki biraz daha indirebilirsiniz ama asıl sorun kasanızın havasız olması, eğer iyi bir hava akışı sağlarsanız o zaman güzel derecelere ulaşabilirsiniz.

Haklısınız, ekran kartını hallettikten sonra ilk işim sıvı soğutma ve hava sirkülasyonu olan bir kasa almak olacak. Zaten şu an stok fan kullandığım için işlemcimi 4.2GHz'e çekmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı