R5 3600 ve 5500 XT sistem oyuna girince restart atıyor

Tastarakay

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,
Yeni bir sistem topladım, parçalar aşağıdaki gibidir.
Yukarıdaki sisteme eski kasamda bulunan şu parçaları dahil ettim.
1 TB HDD daha var onu bulamadım. Sorunu anlatıyorum.
Arka planda hiçbir uygulama açık değil. Steam üzerinden "Ark Survival Evolved" oynuyorum. İlk 30 dk hiçbir sorun yok ama 1 saat olmadan PC reset atıyor. Açıldığında tekrar oyuna giriyorum. Oyuna bağlandıktan 5 dk sonra yine reset atıyor. Bir kez daha bağlanıyorum yine 5 dk geçmeden reset atıyor.

1.png

2.png

Sorun neden kaynaklanıyor acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Afterburner ile oyun içi sıcaklık ve kullanım değerlerini atar mısınız?

Isınıyor diyeceğim ama voltaj düşük ve güzel bir sıvı soğutma var. PSU diyeceğim ama o da gayet yeterli. Merakla cevapları bekliyorum.

Gözüme çarpan GPU saat hızı 67 görünüyor neden acaba.

Arkadaşlar, 3 farklı haritadan oyun içi MSI Afterburner değerlerini aşağıdaki gibi. 1 haftadır sorunun kaynağını bulamadım. Acaba Anakart kusurlu olabilir mi?

HARİTA-1 GECE ÇEKİMİ

HARİTA 2 GÜNDÜZ ÇEKİM

HARİTA 3 TANYERİ AĞARIRKEN
Oyun Testi sonuçları:
GTA5 full ayarlarda; Benchmark testine soktum. En düşük 38 Fps, en yüksek 61 Fps gördüm.
GTA5 full ayarlarda; 2 saat oynadım restart atma ve performans kaybı olmadı.

Ark Survival Evolved oyununa; en yüksek ayarlarda girdim 30 saniye sonra restart attı.
Ark Survival Evolved oyununa; normal ve düşük ayarlarda girdim yine restart attı.

Rust oyununda; oyuna girer girmez restart attı.
EDİT:
RAM'leri Windows Bellek Tanımala testine soktum hiç bir sorun bulunamadı.
Gözüme çarpan GPU saat hızı 67 görünüyor neden acaba.

Normalde kaç değerlerde olması gerekiyor.
AİDA64 ile tek tek parça testi yaptım. Ekran kart testinde grafik değerleri en altta seyir etti. İşlemci hızı 2,8 ghz larda idi.

aida 64 test
27.05.2020 kapsamlı test sonuçları aşağıdaki gibidir. 2 farklı bilgisayarı parça değişimi yaparak test ettik. Bir sonuca varamadık. Konu hakkında yardımcı olun lütfen.

Dosya Ekleri

• TEST SONUCLARI.png
    TEST SONUCLARI.png
    34,9 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
Bir birine benzer 2 farklı sistem ile karşılıklı psu-ekran kart-işlemci-ram-anakart denemeli testler yapıldı. Aşağıdaki sonuç tablosunu inceler misin? Biz bir sonuç alamadık :(

TEST SONUÇLARI İÇİN TIKLA
Tam olarak anlamadim tabloyu sormak istediğim şey PSU nu başka sistemde deneme kendi sistemine farkli bir PSU takip deneme sansin var mi? Denediysen sonuc nedir?

Tam olarak anlamadim tabloyu sormak istediğim şey PSU nu başka sistemde deneme kendi sistemine farkli bir PSU takip deneme sansin var mi? Denediysen sonuc nedir?

Özetleyeyim dostum.
Benim sisteme " Bitfenix whisper 650w 80+ Gold" PSU taktık ve OCCT'nin POWER modunda teste soktuk hiç bir sorun yaşanmadı.

Benim PSU'yu (Corsair buildir VS650 650w 80+) arkadaşımın sistemine taktık ve yine OCCT'nin POWER modunda teste soktuk onda da sorun yaşanmadı.

Özetleyeyim dostum.
Benim sisteme " Bitfenix whisper 650w 80+ Gold" PSU taktık ve OCCT'nin POWER modunda teste soktuk hiç bir sorun yaşanmadı.

Benim PSU'yu (Corsair buildir VS650 650w 80+) arkadaşımın sistemine taktık ve yine OCCT'nin POWER modunda teste soktuk onda da sorun yaşanmadı.
Tahminim PSU sistemine yeterli gelmiyor belki arkadasinin sisteminde ki güç tüketimi seninkinden az olduğu icin resetlenmiyor olabilir. PSU degistigin de resetlenmiyor ise yeni bir PSU almalisin.

Yeni konular

Geri
Yukarı