R5 3600 ve RX 5500 XT sistem ile oyuna girince bilgisayar donup kalıyor

Ruzgar2

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, durduk yere böyle bir şey olmaya başladı. Oyuna girince oyun donuyor ve bir süre sonra mavi bir Windows ekranı geliyor. Orada bir hata veriyor ve bilgisayarı kapatıp yeniden açmak zorunda kalıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

R5 3600 (otomatik OC kapalı.)
ASUS Dual RX 5500 XT (AMD uygulamasından indirilmiş güncel sürücü.)
Team t Force Vulcan TUF 3200 MHz 16 GB RAM. (XMP kapalı.)
600W Cougar PSU.
Gigabyte B450M S2H anakart (F64 BIOS sürümü.)

Ekstra bilgi olarak uzun zamandır PC açılırken otomatik onarım hatası alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Baktım hocam güncel görünüyor. Bugün format attım her şeyi güncelledim sıkıntı devam ediyor.

Hocam o zaman şöyle yapın ben donanımsal sorun olabilir diye bir şey önereceğim. Windows tuşuyla r tuşuna basıp çalıştır sekmesine mdsched yazıp önerilen talimatı seç we sonra o RAM'ini denetleme yapacaktır yaparken F1'e basıp sineması karması temeldeyse standarta al we denetlemenin bitmesini bekle (RAM boyutuna göre süre değişebilir) eğer RAM'de de sorun yoksa başka şeylerde önerebilirim yazılımsal olarak.

Hocam o zaman şöyle yapın ben donanımsal sorun olabilir diye bir şey önereceğim. Windows tuşuyla r tuşuna basıp çalıştır sekmesine mdsched yazıp önerilen talimatı seç we sonra o RAM'ini denetleme yapacaktır yaparken F1'e basıp sineması karması temeldeyse standarta al we denetlemenin bitmesini bekle (RAM boyutuna göre süre değişebilir) eğer RAM'de de sorun yoksa başka şeylerde önerebilirim yazılımsal olarak.
Ram'de sorun bulunmadı hocam. Sorun devam ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı