R5 3600 ve 5600 XT sistem çok ısınıyor

Ozan hayran

Hectopat
Bir PC aldım:

• B450 MK ASUS anakart.
  • Ryzen 5 3600 işlemci.
  • RX 5600 XT ekran kartı.
Hepsi de olması gerekenden çok ısınıyor. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok ısınıyor demekle malesef ne kadar ısındığını anlayamıyoruz hocam. Lütfen bizimle ısı değerlerini paylaşabilir misiniz? Sistemi nereden aldınız? Diğer bileşenleri ve özellikle kasanın marka ve modelini belirtebilir misiniz?
DA-SISTEM2/AMD Ryzen 5 3600/ASUS TUF 3 RX 5600 XT OC EVO 6GB/16GB DDR4/500GB NVMe SSD/Gaming Bilgisayar | ITOPYA sistem bu. İşlemci boşta 55 56 derece felan oyunda ise 77 78 derece. Ekran kartı ise 70 derece felan oluyor anakart ise 51 derece.

Ekran kartı 70 derece normal bir değer. 3600 burada sorunu çıkaran. BIOS'dan Core Performance Boost açıksa kapatmanı öneririm. Kapalıysa fanı değiştirmen lazım 3600 o haliyle kendi başına kasanın sıcaklığı bile yükseltir. Stok fanı yetersiz.

Kasa masanın üstünde duruyor sadece arkası biraz kapalı birde bu pc nin oyun testinde 70 dereceyi geçmiyordu :(

Ben kasanın içerisini göremedim oyun testleri başladığında neden acaba. 🤣

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Donanım arşivinin videosunda o kadar ısınmıyordu en fazla 60 dereceyi görüyordu neden öyle acaba?
Bende onu merak ediyorum işte.
Ekran kartı 70 derece normal bir değer. 3600 burada sorunu çıkaran. BIOS'dan Core Performance Boost açıksa kapatmanı öneririm. Kapalıysa fanı değiştirmen lazım 3600 o haliyle kendi başına kasanın sıcaklığı bile yükseltir. Stok fanı yetersiz.

Ben kasanın içerisini göremedim oyun testleri başladığında neden acaba. 🤣

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
O ayarı 36.00 yapmıştım ben kapatsam daha iyi mi olur autodaydı.

Yeni konular

Geri
Yukarı