R5 3600 ve 5700 XT sistem rastgele kapanıyor

Utkukp

Decapat
Merhaba, bilgisayarımı ağustos civarı topladım ve sorunsuz kullanıyordum lakin bugüne kadar. Arkadaşımla Apex oynuyorduk ve PC random kapandı dedim noluyor şalteri kapattım fişi çektim bekledim bir süre sonra tekrar takıp PC'yi test etmeye başladım. Malum coronadan dolayı garantiye götüremiyorum. PC donanımım:
  • AMD Ryzen 5 3600.
  • AMD Radeon RX 5700 XT Nitro+
  • ASUS X570-F STRIX.
  • Cooler Master mwe 750 ful moduler Gold.
  • 2x8 g-skill Sniper X CL16 3200MHz.
  • 500GB Samsung Evo Plus SSD ve 1TB harddisk.
  • Cooler Master H500P mesh kasa.
  • Arctic Freezer 34e-Sports Duo.
Ben sorunun büyük ihtimalle güç kaynağından olduğunu düşünüyorum ama neden dolayı yapar niye olur bilmiyorum. Testlerimde başta sıcaklık kaynaklı kapandığını düşündüm ama oyuna yeni girmede PC'yi yeni başlatmada olduğunda oldu. Bilgilendirmeler için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Ekran kartı tam da böyle bir şey yapar. PSU olduğunu sanmıyorum. Arkadaşlarında falan farklı bir ekran kartı varsa al ve dene.

Evde GTX 1070 var ekstradan ama onu takmama gerek kalmayacak gibi şu an PSU testi yapıyorum ağır yükte sorun yok gibi duruyor.
Ekran kartı tam da böyle bir şey yapar. PSU olduğunu sanmıyorum. Arkadaşlarında falan farklı bir ekran kartı varsa al ve dene.

Corsair RM750X ile test ediyorum şu an.

Testimi sonuçlandırdım. PSU maalesef sorunlu...
Coronadan sonra Vatan'a gidip artık garantiden halledeceğiz :(
Geçmiş olsun. Vatanı beklemek zorunda değilsiniz. Servis noktaları aktif olarak çalışıyor. PSU kutusu içinde garanti belgesini kaşelemiş olan firma ile iletişime geçin. Kargo numarası versinler gönderin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı