R5 3600 ve GTX 1660S sistem Windows gelmeden kapanıyor

CptMactavish

Hectopat
Daha fazla  
Daha iki gün önce PC topladım, çalıştırdım, dün kullandım, Windows kurdum hiç sıkıntı yoktu. Bugün açıyorum masaüstü ekranı gelmeden kapanıyor ne sorunu olabilir? Daha yeni topladım, montajını da ben yaptım.
Sistem: Ryzen 5 3600.
Gigabyte 1660 Super.
MSI B450M'a Pro Max.
Corsair 2x8 RAM.
Cooler Master MWE whıte 600W 80+

Son düzenleyen: Moderatör:
Parçaları sorunsuz montajladığınızdan eminseniz kurduğunuz sürücüden kaynaklıdır belki de.
Parçaları doğru taktım ilk kullandığımda çalışıyordu bügün güç kaynağının fanı dönmediğimi fark ettim daha yeni güç kaynağına ne olmuş olabilir eğer bozuksa ilk kullandığımda nasıl kullandım hiçbir şey anlamadım bu işten.

Power tuşuna basıyorum 2,3 saniye çalışıyor kasa fanları dönüyor güç kaynağı fanı dönmüyor hemen kapanıyor kasa bir daha basıyorum power tuşuna bu sefer çalışmıyor biraz bekledikten sonra tekrar aynı hikaye acaba güç kaynağı fanı dönmüyor diye kendini otomatik mi kapatıyor acaba ama yani yeni güç kaynağı daha 2 gün önce topladım anlamadım gitti.

Son düzenleme:
Parçaları doğru taktım ilk kullandığımda çalışıyordu bügün güç kaynağının fanı dönmediğimi fark ettim daha yeni güç kaynağına ne olmuş olabilir eğer bozuksa ilk kullandığımda nasıl kullandım hiçbir şey anlamadım bu işten.

Power tuşuna basıyorum 2, 3 saniye çalışıyor kasa fanları dönüyor güç kaynağı fanı dönmüyor hemen kapanıyor kasa bir daha basıyorum Power tuşuna bu sefer çalışmıyor biraz bekledikten sonra tekrar aynı hikaye acaba güç kaynağı fanı dönmüyor diye kendini otomatik mi kapatıyor acaba ama yani yeni güç kaynağı daha 2 gün önce topladım anlamadım gitti.

Dediğim gibi büyük ihtimal kablolardan biri tam oturmamıştır. Hepsinin tamamen oturduğundan eminseniz güç kaynağından şüphelenebilirsiniz. Güç kaynağının markası kaliteli olduğundan ben pek şüphelenmiyorum ondan ama.

Dediğim gibi büyük ihtimal kablolardan biri tam oturmamıştır. Hepsinin tamamen oturduğundan eminseniz güç kaynağından şüphelenebilirsiniz. Güç kaynağının markası kaliteli olduğundan ben pek şüphelenmiyorum ondan ama.
Kabloları dan da eminim yani bugün bir bilgisayarcıya telefondan hikayeyi anlatıcam bakalım o ne değicek ama hayret ediyorum ya ne olmuş olabilir

İsterseniz sistemi en baştan montajlayın belki düzelir. Yine olmazsa bilgisayarcıya sorarsınız.
İlgilendiğin için teşekkürler sorunu bulursam sanada haber ederim.
İsterseniz sistemi en baştan montajlayın belki düzelir. Yine olmazsa bilgisayarcıya sorarsınız.
Bunun sebebi peki bios olabilir mi şey gördüm youtube da bios dan ram, işlemci frekanslarıyla oynuyunca sistem çalışmaya biliyormuş bende ram frekanslarını 3200 e çıkarmış dım acaba ondan olabilir mi biosu sıfırlasam mı?
Bunun sebebi peki bios olabilir mi şey gördüm youtube da bios dan ram, işlemci frekanslarıyla oynuyunca sistem çalışmaya biliyormuş bende ram frekanslarını 3200 e çıkarmış dım acaba ondan olabilir mi biosu sıfırlasam mı?

Belkide pc 2 saniye çalıldığı için güç kaynağı fanı daha dönmeye başlamıyordur güç kaynağı fanı kasa fanlarına göre daha ağırdır belki güç kaybağı fanı geö dönmeye başlıyordur sorun da belki biosdan dır olabilir mi bu

Son düzenleme:

Geri
Yukarı