R5 3600 ve RTX 2060S sistem nasıldır?

Size bir şey diyeyim mi @enonertetanem Allah sizden razı olsun ne attıysanız o sistemi dizeceğim beni eski sistemden vazgeçirmeyi başardınız çok teşekkür ederim size.
(fakat aklımdaki tek soru r5 3600 Ghz açısından yüksek diye daha mı iyi?)

Son düzenleme:
Size bir şey diyeyim mi @enonertetanem Allah sizden razı olsun ne attıysanız o sistemi dizeceğim beni eski sistemden vazgeçirmeyi başardınız çok teşekkür ederim size.
(fakat aklımdaki tek soru r5 3600 Ghz açısından yüksek diye daha mı iyi?)
Öyle bir şey yok. Oyunlarda i5 10400F daha güçlü ama render veya yayında 3600 daha rahat olacaktır.

Öyle bir şey yok. Oyunlarda i5 10400F daha güçlü ama render veya yayında 3600 daha rahat olacaktır.
Sistem o zaman şu şekilde:
2. SİSTEM/Toplam:10732TL

SSD:534

RAM(X2):570

Anakart:708

İşlemci:1450

PSU:630

Monitör:1500

CPU soğutucusu:270

Ekran Kartı:4750

Kasa:320

Kasa olarak bunu da tercih edebilirsin:

Ama daha fazla ödeyemiyorsan sorun yok, attığın da gayet iyi.

@fakirsucugu Bir de monitör olarak bunu da düşünebilirsin:

Kasa olarak bunu da tercih edebilirsin:

Ama daha fazla ödeyemiyorsan sorun yok, attığın da gayet iyi.

@fakirsucugu Bir de monitör olarak bunu da düşünebilirsin:

165Hz ile aynı fiyatta peki neden bunu almalıyım?
Bu arada itopya çöktü monitörleri karşılaştıramıyorum.

Sistem o zaman şu şekilde:
2. SİSTEM/Toplam:10732TL.

SSD: 534.

RAM(X2):570.

Anakart: 708.

İşlemci: 1450.

PSU: 630.

Monitör: 1500.

CPU soğutucusu: 270.

Ekran kartı: 4750.

Kasa: 320.

Dostum SSD fark yaratacaktır sonuçta boşuna M.2 ve SATA ayrımı yapmıyoruz. Bilgisayarda okuma ve yazma hızları ne kadar hızlı olursa o kadar bilgisayar stabil olacaktır. Bunu şöyle açıklamak istiyorum, zamanında Android v iOS işletim sistemleri arasında stabilite farkı vardı ve iPhone kullanan insanlar bir daha Android'e dönmekte zorluk çekiyorlardı, işte o zorluğu hissettiren şey zamanının ötesinde kullanılan flash depolamalardı ısırılmış elmadaki telefonun. Render yapsan da yapmasan da fark edilecek bir kısım bu. Ayrıca 2 yıldır aldığım PC'yi kullanmaktayım ve 480 GB SSD'yi oyun yükleyerek, FLAC ve alac gibi büyük kapasiteli müzik dosyalarıyla, filmlerle doldurdum. Şu güne kadar bir kere sıkıntı çekmedim depolama konusunda ki her zaman taşınabilir HDD alma ihtimalim var sonuçta filmlerimi ve müziklerimi ona depolar ve yoluma devam ederim ki ihtiyacım olmadı seni bilmem. Zaten 300 TL falan onu da sonra halledersin şu anda SSD'yi hor görme.

Dostum SSD fark yaratacaktır sonuçta boşuna M.2 ve SATA ayrımı yapmıyoruz. Bilgisayarda okuma ve yazma hızları ne kadar hızlı olursa o kadar bilgisayar stabil olacaktır. Bunu şöyle açıklamak istiyorum, zamanında Android v iOS işletim sistemleri arasında stabilite farkı vardı ve iPhone kullanan insanlar bir daha Android'e dönmekte zorluk çekiyorlardı, işte o zorluğu hissettiren şey zamanının ötesinde kullanılan flash depolamalardı ısırılmış elmadaki telefonun. Render yapsan da yapmasan da fark edilecek bir kısım bu. Ayrıca 2 yıldır aldığım PC'yi kullanmaktayım ve 480 GB SSD'yi oyun yükleyerek, FLAC ve alac gibi büyük kapasiteli müzik dosyalarıyla, filmlerle doldurdum. Şu güne kadar bir kere sıkıntı çekmedim depolama konusunda ki her zaman taşınabilir HDD alma ihtimalim var sonuçta filmlerimi ve müziklerimi ona depolar ve yoluma devam ederim ki ihtiyacım olmadı seni bilmem. Zaten 300 TL falan onu da sonra halledersin şu anda SSD'yi hor görme.

Ben 500GB SSD alır içerisinde sadece Windows'u ve çok sık oynadığım oyunları atarım diye düşündüm.

165Hz ile aynı fiyatta peki neden bunu almalıyım?
Almanızı söylemedim, sadece alternatif olarak düşünebilirsiniz. IPS panel kullanıyor ve değerleri gayet iyi. 165hz ve 144hz arasındaki fark az zaten. Bu ikisi arasından seçmek panel tercihinize bağlı.

Kavisli size görüntü olarak daha hoş vs. geliyorsa veya 165hz olması sizin için önemliyse alabilirsin ama çoğunlukla dizi/film için G241 daha iyi olacaktır. Sorun şu, ölü piksel bu monitörde çok çıktığını duymuştum o yüzden bir nevi riskli.

Oyun ve genel kullanım içinse AOC alabilirsin.

Geri
Yukarı