R5 3600 ve RX 5700 ile CM 600W kullanılır mı?

koltar

Centipat
Arkadaşlar;

Ryzen 5 3600.
RAM G.Skill 3200 2x8.
AMD Radeon RX5700.
Kingston 500 GB SSD (2200X1900)

Bu sisteme şu güç kaynağı ve kasa olur mu?

Vatan'da çalışanlar güç kaynağının eski tip olduğunu ve uymayacağını, sistemi riske sokmanın gereksiz olacağını söylediler. Sizce risk var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar;

Ryzen 5 3600.
RAM G.Skill 3200 2X8.
AMD Radeon RX5700.

Vatan'da çalışanlar güç kaynağının eski tip olduğunu ve uymayacağını, sistemi riske sokmanın gereksiz olacağını söylediler. Sizce risk var mı?

AMD 600W öneriyor.

Arkadaşlar;

Ryzen 5 3600.
RAM G.Skill 3200 2X8.
AMD Radeon RX5700.

PSU'da herhangi bir sertifika yok. Ve eski bir PSU. En iyisi 80+ Bronze sertifikası olan bir PSU almak. Bu arada Rampage gibi markaların PSU'larını almayın.

PSU'da herhangi bir sertifika yok. Ve eski bir PSU. En iyisi 80+ Bronze sertifikası olan bir PSU almak. Bu arada Rampage gibi markaların PSU'larını almayın.

Rampage C4 zaten geçen komşunun biri almıştı ne yalan söyleyeyim voltaj fazla gelmişti ışıklar şey oluyordu her şeyin fişini çektim komşunun PSU'su patladı.

Olur olmasına da kasa altındaki yorumları hiç okumadın mı. Kasanın havalandırmasının kötü olduğunu yazmışlar hala ısrarcı olma bu kasada bence. Daha iyisini bulabilirsin. Ayrıca 80+ sertifikası olan bir PSU almanı öneririm.

Arkadaşlar peki bu nasıl? Cooler master'ınki eski tip psu idi. Bunun yeni, önerir misiniz? 650w bu sisteme gayet yeter diyordu pek çok kişi. Bu fiyatta kasa+psu olan başka bir önerikiz olur mu?

Bilgisayarı aldım çünkü rampage'ı derhal değiştireceğim. Vatan'a bunu değiştirmezseniz para iadesi isterim dedim. 60 tl farkla yukarıdaki kasa+güç kaynağını verecekler.
Pardon yanlış link koymuşum, bununla değişecek, +80 sertifikası var bunun

Ne diyorsunuz arkadaşlar, yarın değişecek ona göre

Son düzenleme:

Arkadaşlar peki bu nasıl? Cooler Master'Ink'i eski tip PSU idi. Bunun yeni, önerir misiniz? 650W bu sisteme gayet yeter diyordu pek çok kişi. Bu fiyatta kasa+PSU olan başka bir önerikiz olur mu?

Bilgisayarı aldım çünkü Rampage'ı derhal değiştireceğim. Vatan'a bunu değiştirmezseniz para iadesi isterim dedim. 60 TL farkla yukarıdaki kasa+güç kaynağını verecekler.
Pardon yanlış link koymuşum, bununla değişecek, +80 sertifikası var bunun.

Ne diyorsunuz arkadaşlar, yarın değişecek ona göre.

Cooler Master MB511 al bence.

Özet şu. Söylediğin kasayı alma. Hava akışı iyi olan bir kasa al. Fakat Rampage gibi markalara bulaşma. MSI MAG Force 100R alabilirsin. Cooler Master MB511'de alabilirsiniz.
Bu arada Vatan'dan almak zorunda mısınız? Yoksa internetten de alabilir misiniz?

Özet şu. Söylediğin kasayı alma. Hava akışı iyi olan bir kasa al. Fakat Rampage gibi markalara bulaşma. MSI MAG Force 100R alabilirsin. Cooler Master MB511'de alabilirsiniz.
Bu arada Vatan'dan almak zorunda mısınız? Yoksa internetten de alabilir misiniz?

Öncelikle herkese değerli yorumları için çok teşekkür ederim

1- Evet Vatan'dan almak zorundayım çünkü pek çok açıdan f/p ürünü olduğunu düşündüğüm bu hazır oem bilgisayarı satın aldım. (kredi kartıyla alacağım ve vade farkı olmayan tek yer vatan olduğu için) Ödemesini dün yaptım, bugün akşam parçalar gelecek ve kurulacaktı
AMD R5 3600-MSI RX 5700 MECH GP OC-B450M-A PRO MAX-OCZ 480GB- KINGSTON 16GB RAM - Vatan Bilgisayar

2- Halbuki kendi çapımda araştırmama rağmen Rampage psu'nun nasıl kötü ve tehlikeli bir psu olduğunu görememişim.

3- Farkedince dedim ki "acaba eski bilgisayarımdaki cooler master 600w psu yeter mi? Sizlere sordum olmayacağını söylediniz.

4- Bunun üzerine Vatan'a gittim. Dedim ki ben bu kasadaki psu'yu kesinlikle istemiyorum. Ya başka bir model alıp aradaki farkı vereceğim ya da ürünü iade ediyorum.

5- Sağolsunlar yardımcı oldular, aradaki fiyat farkını verip yeni kasa+psu alacağım şimdi.

6- THERMALTAKE VERSA J25 650W 80PLUS RGB 3x120mm FANLI MidT ATX OYUNCU KASASI fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bu ürünü istediğimi söyledim oradayken bakıp

7- kasa+psu'yu kasa+psu ile değiştireceğim. 960-1000 TL segmentinde olursa iyi olur.

8- Cougar MX350 Mesh CGR-5NM2B-MESHC 700W 80+ PSU USB 3.0 ATX Mid-Tower Gaming Kasa - incehesap.com

bu kasa yukarıda linkini attığım thermaltake'ten daha mı iyi??

kasa ayrı psu ayrı bir seçeneğe okey olurlar mı bilemiyorum arkadaşlar. biliyorsunuz vatan normalde oem ürünlerde parça değişimi asla yapmıyor. bana para iadesi yapmamak adına yaptılar resmen. sadece +60 TL vererek yukarıda gösterdiğim thermaltake 80+ 650w kasayı alacağım.

Varsa optimum bir öneriniz lütfen paylaşın. Yarın sabah gidip değiştireceğim çünkü. Eğer yukarıda linkini attığım Cougar MX350 Thermaltake'ten çok daha iyiyse onu alırım. Böylece +60 TL yanıma kalır ve belki de ram'i single değil, farkını ödeyerek dual yapabilirim.

Lütfen değerli yorumlarınızı esirgemeyin. Teşekkürler.
+

J24'ün J25 ile fiyatı aynı ve önünde Mesh panele sahip, bu daha tercih edilebilir değil mi?

dün thermaltake j25 olarak iletmiştim. hala bir şansım varsa mb511 80+ alacağım. çok teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı