R5 3600 ve RX 5700 XT Nitro+ sıcaklık kaç olmalı?

system32exec

Hectopat
Arkadaşlar sıcaklıklar bu sisteme göre kaç olmalı? Ve kritik seviyeler kaç derecedir bu sistem için?

İşlemci: AMD ryzen™5 3600 soket AM4 + Arctic Freezer 34 Duo 3.6GHz - 4.2GHz 32MB 65W 7nm.
Anakart: Gigabyte B450 GAMING X AMD B450 socket AM4 ryzen™ DDR4 2933MHz USB 3.1.
Ekran kartı: Sapphire radeon™ RX 5700 XT nitro+gddr6 8 GB 256Bit AMD Radeon RGB.
PSU: Corsair VS550 80+ 550W.
RAM: 16 GB DDR4 3200 MHz t-force Delta RGB Black 8gbx2.
Kasa: Corsair Carbide serısı Spec Delta RGB fanlı MidT ATX.
SSD: Toshiba OCZ 480GB TR200 serisi SATA 3.0 SSD.

30 dakika boyunca, Aida64 Extreme ile Tam yükte çalıştırıp test ettim Ekran kartı sıcaklığı 71 dereceyi geçmedi. CPU sıcaklığı ise 61 dereceyi geçmedi sizce iyi mi? 30 dakika yeterli mi?

Bu söylenilen dereceler ne zamandan beri normal sayılıyor ya çok merak ediyorum ben mi eskide kaldım diyecem önceden de bu sıcaklık değerlerini normal karşılamazdım bir sistemin yüksek sıcaklık değerlerine maruz kalması o sıcaklık değerlerinde çalışması nasıl iyi olabilir yada normal karşılanabilir günümüzde artık daha güçlü ekran kartları, işlemciler çıkıyor ve soğutmak için daha da üstüne çaba sarfediliyorken 60 derece hadi bu nebze anlarım benim için aşırıdır 70ler 80ler hatta 90lar nasıl normal sayılıyor anlamıyorum hayretle bakıyorum.

Bu söylenilen dereceler ne zamandan beri normal sayılıyor ya çok merak ediyorum ben mi eskide kaldım diyeceğim önceden de bu sıcaklık değerlerini normal karşılamazdım bir sistemin yüksek sıcaklık değerlerine maruz kalması o sıcaklık değerlerinde çalışması nasıl iyi olabilir ya da normal karşılanabilir günümüzde artık daha güçlü ekran kartları, işlemciler çıkıyor ve soğutmak için daha da üstüne çaba sarfediliyorken 60 derece hadi bu nebze anlarım benim için aşırıdır 70'ler 80'ler hatta 90'lar nasıl normal sayılıyor anlamıyorum hayretle bakıyorum.

Hiç işlemcine overclock yaptın mı? :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı