R5 3600 ve RX 5700XT sistem oyunlarda görüntü bulanıklığı sorunu

lazkopat1599

Hectopat
Merhaba hiçbir sorun yoktu, birden bire bütün oyunlarımda yakın plan görüntüm bulanıklaştı. DDU ile silip tekrar sürücü yükledim, düzelmedi bu sebeple ekran resmini ekliyorum.
Sistemim aşağıdaki gibidir.

Ryzen 5 3600 işlemci
Sapphire RX 5700 XT 8 GB ekran kartı
Kingston 16 GB 3200 MHz RAM, ASRock B450M-HDV r4.0 anakart, 512 GB XPG SX8200 PRO M.2 SSD

IMG_20200412_024404.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör acer kg271cbmidpx 27 inç 144 hz 1 ms freesync destekli
Kablo paugge vesa sertifikalı display port 1.4
Hem monitör de hem Radeon'da Freesync açık mı? Yırtılmalar bir kararsızlıktan dolayı oluyor gibi. Bileşenler ile ilgili bir sıkıntı gözükmüyor çünkü.

Aynı şekilde farklı bir monitör veya TV de deneme şansınız var mı?

Evet ikisinde de açık maalesef başka monitörde deneme şansım yok. Aniden oldu şimdiye kadar sorunsuz kullanıyordum, hiçbir ayarda değiştirmedim kablom yeni olmasına rağmen başka kablo ile de denedim, HDMI girişini de denedim sonuç değişmedi. Acaba eski taşınabilir HDD dem kaynaklanabilir mi sorun bir iki oyun M.2 SSD idi gerisi HDD ama sorun yoktu dün yeni oyunlar ekledim HDD'ye okuma yazma hızları düşük olduğu ve 1 TB hafızasıda dolmak üzere olduğu için sorun yaratır mı?

Sanmıyorum benimde bir çok uygulamam ve oyunlarım HDD üzerinde. M.2'de olan oyunlarda da oluyorsa zaten depolama kaynaklı değildir diye düşünüyorum. Sync kapattığınızda da sorun devam ediyor mu?

Geri
Yukarı