Çözüldü R5 3600 ve RX 580 sistem Kernel Power 41 (63) hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Erbayk

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Yaklaşık 15 gün önce aldığım ve kendi topladığım PC normal günlük kullanım (internette gezme, video izleme, indirme yaparken vb) herhangi bir sorun yaşamazken GTA 5 ve CS:GO (yalnızca bu iki oyun yüklü ve orijinal birisi Steam'den diğeri Epic Games'ten indirme) oynarken cihaz kendine reset atıyor.

Öncelikli olarak bilgisayarın ısınma sorunu var mı diye baktım ama en yüksek sıcaklık oyun anında 75°C işlemci ve 60°C Ekran kartında gördüm yani ısınma ile alakalı olmadığını düşünüyorum.

Sonra RAM'leri kontrol etmek için önce Windows bellek tanımlama aracını sonra mentest 86 ile RAM'leri kontrol ettim herhangi bir olumsuzluğa rastlamadım.

Sonrasında OCCT ile 1 saat boyunca sistemi test ettim herhangi bir sıkıntı çıkmadı.

Sonrasında kimi yerlerde üçlü kullanmayın yazıyordu onu da denedim.

Hızla kapanma gibi birçok yazıda bulunan ayarlarına denedim.

Ses kartından kaynaklı olabileceğini yazan yerler vardı ses kartlarını devre dışı bırakıp denedim. Ama tüm yaptıklarıma rağmen bir çare bulamadım. Sizlerden yardım bekliyorum.
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 3600
  • Anakart: ASUS TUF Gaming B550-M Plus (Wi-Fi)
  • Ekran Kartı: ASUS Radeon RX580 8 GB 256 Bit
  • RAM: 2×8 GB Kingston HyperX Fury 8 GB 3200 MHz DDR4
  • SATA: Seagate Barracuda 2TB 7200RPM
  • SSD: SanDisk SSD Plus 480 GB 530mb-445mb/s SATA3 2.5"
  • Monitör: ASUS TUF Gaming VG24VQ 144MHz 1ms
  • Kasa: Xigmatek LAMIYA 4x120mm FANLI X-Power 650W 80Plus MidT ATX Gaming KASA

Son düzenleyen: Moderatör:
Sayın Hocam

Şöyle bir çözüm yolu buldum radeon ayarlarından güç ayarları diye bir seçenek mevcut buradan güçü düşürdüğüm zaman ısınmanın ortadan kalktığını tespit ettim ama bu güç düşürmenin performansa etkisini daha gözlemleme fırsatım olmadı.
Bende şu an aynı sorunu çekiyorum düzeltebildin mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı