OpenCore R5 3600 ve RX 6600XT sistem açılırken siyah ekranda kalıyor

bkavakci

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Meslek
video kurgu, grafik animasyon
Sistem bilgileri.
MSI B450M anakart.
Ryzen 5 3600 işlemci.
6600XT ekran kartı.

Merhaba, sistemimde halihazırda GTX760 ile Catalina çalıştırıyordum. Ekran kartımı güncelledim. 6600XT Catalina'da çalışmadığı için Monterey'e yükselttim. Yükseltme işlemine geçtiğimde 6600XT kartımı taktım. Sorunsuz boot etti ancak siyah ekran da kaldı. Siyah ekran dururken hiç ellemedim ve yükseltmeyi tamamladı. Ancak siyah ekran sorunumu çözemedim. Birçok EFI denedim. Sistem boot ediyor fakat siyah ekran da kalıyor görüntü alamıyorum.

Agdpmod = pikera bootarg a ekledim sorun çözülmedi. HDMI üzerinden görüntü alıyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

* update sonrası boot İçin buradan indirdiğim imaj ile boot etmeye çalıştım

Son düzenleme:
config.plist>boot-args'ta agdpmod=pikera ve npci=0x2000 kodları var mı diye bakar mısınız?

Pikera ekli değildi, onu ekleyip tekrar denedim yine çözüm olmadı.
Ryzentosh-master.zip bu EFI dosyasını indirip denemiştim başka bir kaynaktan. Bu EFI ile boot tamamlanıyor, sistem çalışıyor fakat görüntü gelmiyor sinyal yok diyor monitor. İş için kullandığım bilgisayarım bu çözüm bulmam da gerekiyor. Ne yapacağım bilemedim.

Öyleyse bu EFI'deki Intel BT ve Wi-Fi kextlerini Config'ten ve EFI'den silip deneme yapın.

Bu yöntemi de denedim yine sonuç alamadım, aşağıdaki hata ile karşılaştım. Umudumu yitirmeli miyim? Aynı donanımlarla başarılı kurulumlar var. Ben nerede yanlış yapıyorum bilemedim

Dosya Ekleri

• 333.jpeg
    333.jpeg
    306,2 KB · Görüntüleme: 25
Buradan Monterey'i indirip USB'ye yazdırıp sıfırdan aşağıdaki EFI ile Monterey'i kurmayı deneyin.

Geri
Yukarı