R5 3600 ve Windows 10 sistem geç açılıyor

burak94

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar. Yeni bir sistem topladım. 20 saniyede açılıyor ki bence bu sistem için çok uzun bir süre. BIOS'um güncel, Windows orijinal, UEFI kurulum gerçekleştirdim. Yardımcı olursanız memnun olurum.
  • Ryzen 5 3600 4.2'de stabil çalışıyor.
  • MSI MPG X570 GAMING Plus.
  • 16 GB DDR4 RAM 4000 MHz. 4000'de stabil çalışıyor.
  • Samsung 980 Pro. 7-5 bin okuma yazma hızına sahip testini yaptım 6.- 4.9 aldım.
Tüm güncelleştirmelerimi gerçekleştirdim fakat bu sorunu bir türlü çözemedim.

Hocam bazen başlangıçtaki uygulamalar yavaş açılmasına sebebiyet verebiliyor kapatmak isterseniz:
Görev yöneticisinden gereksiz uygulamaları kapatabilirsiniz. İstediğiniz uygulamaya tıklayıp Sağ alttaki devre dışı bırak tuşuna tıklayıp veya sağ tık devre dışı bırak yaparak kapatabilirsiniz

görev2.png
görev2.png

görev.png

Ryzen sistemlerde genelde bu yavaş açılma sorunu görülüyor. Bende de hemen hemen aynı sistem var hızlı açıldığını söyleyemem. Son BIOS Zamanı 16.6 saniye olarak görülüyor. BIOS güncellemesi varsa yapın. Sistemde HDD varsa onlar da açılışı yavaşlatabiliyor veya dışarıdan bağlı olan bir aygıt. Onun harici Ryzen sistemlerde bu açılış süreleri normal, BIOS güncellemesi bekleyeceksiniz.

Selamlar. Yeni bir sistem topladım. 20 saniyede açılıyor ki bence bu sistem için çok uzun bir süre. BIOS'um güncel, Windows orijinal, UEFI kurulum gerçekleştirdim. Yardımcı olursanız memnun olurum.
  • Ryzen 5 3600 4.2'de stabil çalışıyor.
  • MSI MPG X570 GAMING Plus.
  • 16 GB DDR4 RAM 4000 MHz. 4000'de stabil çalışıyor.
  • Samsung 980 Pro. 7-5 bin okuma yazma hızına sahip testini yaptım 6.- 4.9 aldım.
Tüm güncelleştirmelerimi gerçekleştirdim fakat bu sorunu bir türlü çözemedim.
Windows güncelleştirmeleri yaptınızmı güvenlik ve uygulamalar.

Windows güncelleştirmeleri yaptınızmı güvenlik ve uygulamalar.

Evet, tabii ki.

Ryzen sistemlerde genelde bu yavaş açılma sorunu görülüyor. Bende de hemen hemen aynı sistem var hızlı açıldığını söyleyemem. Son BIOS Zamanı 16.6 saniye olarak görülüyor. BIOS güncellemesi varsa yapın. Sistemde HDD varsa onlar da açılışı yavaşlatabiliyor veya dışarıdan bağlı olan bir aygıt. Onun harici Ryzen sistemlerde bu açılış süreleri normal, BIOS güncellemesi bekleyeceksiniz.

Birkaç arkadaşımdan daha benzer bir yorum almıştım ama, hala oldukça güncel bir anakart ve işlemci için pek olası bakmamıştım. HDD henüz takmadım yalnızca SSD ile kullanmaktayım. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı