R5 3600 vs R7 2700X

peki 2700x in içinden çıkan wraith prism soğutucu nasıl iyi soğutuyor mu ?
Wraith Prism çok iyi diyorlar. Ancak ben sıvı soğutma ile kullanıyorum. Deneyimleme şansım olmadı.

Neden?
Şu soruyu konu sahibinin yerine benim soruyor olmam:)
Ben müzik prodüksiyonuyla uğraşıyorum. Ve elbette bol bol oyun oynuyorum. İşlemcim 4.1 ghz'e kadar çıkıyor. Hayvan gibi çekirdek ve thread sayım var. Fakat önemli olan tek çekirdek performansıymış. Müzik renderında da oyunlarda da r5 3600'den tokat yedim. Hatta bununla ilgili ekran kartından kaynaklı olduğunu düşünerek bir konu açmıştım. Meğer ram ve bilhassa işlemci kaynaklıymış.

3600 oyunlarda bir tık iyi ama çok fazla önemsenecek bir fark yok, aynı zamanda 2700X'in çoklu çekirdek performansı iyi gözüküyor fakat yine aşırı bir fark yok. İçinden çıkan soğutucu yüzünden 2700X seçimi mantıklı olur bence. Soğutucu alacak bütçem var diyorsan R5 3600 alıp overclock yapabilirsin anakartının desteği varsa.

Gayet iyi soğutuyor.

R7 2700'de 4GHz'de Max 75 görmütüm Wraith Max ile.

Ryzen 5 3600 daha güncel olmasından dolayı, seçimimi bundan yana yapardım. Neden dersen, abartilacak bir performans kaybi/artisi yok ikisinin arasinda. En azindan daha guncelini al. Oc ile sabit 4.33 ghz'de tutuyorum. Gayet iyi performansı var beni hiç üzmedi.

Geri
Yukarı