R7 2700X vs R5 3600

Ryzen 5 3600 tabii ki, hem yeni mimari, çoklu çekirdek performans farkı da fazla değil, fakat tek çekirdek performansında cidden Ryzen 5 3600 önde.
Peki yeni İntel işlemcileri beklemek nasıl olur acaba? Belki içinden stok soğutucu falan verirler. :) i5 10500 veya 10600 ile Ryzen 5 3600 aynı fiyatta olursa İntel de düşünülebilir mi?

İmkanın varsa mutlaka bekle bence şans verilebilir performans testlerini bekleyip görmek lazım soket değişeceği için anakartlar da pahalı olacak bunu da göz önünde bulundurmak lazım
10-nesil-intel-islemciler-ozellikleri-ve-fiyati-technopat-haber.jpg

Hocam 2700X'i geçen 1000 liraya sattılar. Öyle bir avantaj yakalarsanız alın. Onun haricinde 3600 tercih edilmelidir.

Ekran kartınıza bağlı olarak hem 2700X hem de 3600 darboğaz yapmayacak işlemciler. "Geleceğe yönelik" olması nedeniyle 6 çekirdek olan 3600 önerilmiş buna ancak gülünür. 8 çekirdek bir işlemci tabi ki geleceğe daha uygun olacaktır. Eğer işlemciniz darboğaz yapacaksa zaten yayın yapmayın. İkisi de güzel işlemciler ben olsam yayın için H.264 performansı için R7 2700X tercih ederdim (ve ettim de).

Ekran kartınıza bağlı olarak hem 2700X hem de 3600 darboğaz yapmayacak işlemciler. "Geleceğe yönelik" olması nedeniyle 6 çekirdek olan 3600 önerilmiş buna ancak gülünür. 8 çekirdek bir işlemci tabi ki geleceğe daha uygun olacaktır. Eğer işlemciniz darboğaz yapacaksa zaten yayın yapmayın. İkisi de güzel işlemciler ben olsam yayın için H.264 performansı için R7 2700X tercih ederdim (ve ettim de).
Çekirdek sayısı kadar çekirdeklerin tekli performansı da önemli oyun için.Gülünecek bir şey göremedik.

Ne yani 1300 liraya daha güçlü r5 3600 varken 1600 liraya r7 2700x alınması gerektiğini mi söylüyorsun ?

FX seriside 8 çekirdek, peki geleceğe uygun mu? Ne kadar çekirdek olduğu değil, çekirdeklerin verimliliği önemli, R5 3600'de 2 tane daha az çekirdek olmasına rağmen çoklu çekirdek performansında hemen arkasında, ufak bir OC ile eşitlenebilirlerde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı