R5 3600'den R7 5800x3D'ye yükseltme

Bütçe
10000
Hocam bütçeniz varsa RX6800- 6800XT önerebilirim. Eğer daha da artırabilirseniz 6900XT de olabilir.

Bütçe kısmına 10bin yazdım ama işlemci için o. Ekran kartında 30-40binlere kadar çıkabilirim.

Hocam o kadar bütçeniz varsa mevcut sisteminizi satın size sıfırdan sistem toplayalım.

Geçen bir arkadaşa 37 bin TL bütçe ile 4070 Ti'lı sistem toplamıştım. Aynı şekilde çok daha uzun vadeli bir sistem toplamak daha iyi olacaktır. Direkt olarak AM5'e geçeceksiniz.

Hocam bütçeniz varsa RX6800- 6800XT önerebilirim. Eğer daha da artırabilirseniz 6900XT de olabilir.
İşlemci diye girdik ekran kartı alıp çıkacağız anlaşılan :)
Hocam o kadar bütçeniz varsa mevcut sisteminizi satın size sıfırdan sistem toplayalım.

Geçen bir arkadaşa 37 bin TL bütçe ile 4070 Ti'lı sistem toplamıştım. Aynı şekilde çok daha uzun vadeli bir sistem toplamak daha iyi olacaktır. Direkt olarak AM5'e geçeceksiniz.
O kadar uğraşmak istemiyorum. Sonuç olarak şuan ki sistem yetiyor. Sadece TVde oynarken biraz kasmalar oluyor. O da ekran kartı ve işlemciyle halledilir diye düşünüyorum.

Şuan ki anakartım için en üst seviye işlemci 5800x3D ise. Bu işlemcinin kaldırabileceği darboğaz yapmayan en üst seviye ekran kartı nedir?

İşlemci diye girdik ekran kartı alıp çıkacağız anlaşılan :)

O kadar uğraşmak istemiyorum. Sonuç olarak şu anki sistem yetiyor. Sadece TV'de oynarken biraz kasmalar oluyor. O da ekran kartı ve işlemciyle halledilir diye düşünüyorum.

Siz bilirsiniz hocam. Eğer bütçe sıkıntım yok diyorsanız;
4070 Ti gibi bir kart almak varken daha pahalıya 6900XT almak biraz mantıksız geliyor ama tercih sizindir hocam.
mevcut PSU nuzu değiştirmenizi öneririm. Belirttiğim parçalar size yetecektir.

Şu anki anakartım için en üst seviye işlemci 5800x3D ise. Bu işlemcinin kaldırabileceği darboğaz yapmayan en üst seviye ekran kartı nedir?

Hocam 2K da kullanacağınızı varsayarsak 6900XT en üst kart olabilir.

Hocam pardon PSU nuz kaliteli bir markadır. Başka bir PSU markası ile karıştırdım. Değiştirmenize gerek yoktur.

Siz bilirsiniz hocam. Eğer bütçe sıkıntım yok diyorsanız;
4070 Ti gibi bir kart almak varken daha pahalıya 6900XT almak biraz mantıksız geliyor ama tercih sizindir hocam.
mevcut PSU nuzu değiştirmenizi öneririm. Belirttiğim parçalar size yetecektir.

Hocam 2K da kullanacağınızı varsayarsak 6900XT en üst kart olabilir.

Hocam pardon PSU nuz kaliteli bir markadır. Başka bir PSU markası ile karıştırdım. Değiştirmenize gerek yoktur.
Tam önerdigin PSUnun artısı ne diye soracaktım :) Peki 4070 Ti bu sisteme olmaz mı? İşlemci mi yetersiz kalır yoksa anakart mı problem?

Tam önerdigin PSU'nun artısı ne diye soracaktım :) Peki 4070 Ti bu sisteme olmaz mı? İşlemci mi yetersiz kalır yoksa anakart mı problem?

Hocam işlemci 4070 Ti ile düzgün çalışamayabilir. Darboğaz yeme ihtimaliniz yüksek. Anakart konusunda ise değiştirmenize gerek yoktur. İşlemciyi ise bütçe varsa Ryzen 9 7900X tercih edebilirsiniz.

Düzenleme: Belirttiğim işlemci AM5 olduğu için anakartı da değiştirmeniz gerek 🤦‍♂️.

Hızlıca gözden geçirdim yorumlara göre ryzen 7 5800x3D ile 4070Ti darboğaz yapmıyor. F/P açısından 4070ti 6900XTye göre daha mantıklı

Hocam işlemci 4070 Ti ile düzgün çalışamayabilir. Darboğaz yeme ihtimaliniz yüksek. Anakart konusunda ise değiştirmenize gerek yoktur. İşlemciyi ise bütçe varsa Ryzen 9 7900X tercih edebilirsiniz.
7. Nesili anakart desteklemiyor.

İşlemci en üst seviyede
Ryzen 9 5900X
Ryzen 9 5900
Ryzen 7 5800x3d olabilir.
Sanırım aralarında da oyun açısından en üst 5800

Hızlıca gözden geçirdim yorumlara göre Ryzen 7 5800x3D ile 4070 Ti darboğaz yapmıyor. F/P açısından 4070 Ti 6900XT'ye göre daha mantıklı

7. Nesili anakart desteklemiyor.

Kart yeni çıktığı için darboğaz konusuna yorum yapamıyorum hocam. Pek bilgim yok o yüzden garanti olsun diye bir tık daha üstün parçalar önermeye çalıştım. İyice araştırıp doğru seçimi yapabilirsiniz.

Sanırım aralarında da oyun açısından en üst 5800

Evet hocam.

Geri
Yukarı